Esileht » Uudis » Esileht »

Sõbrad tulevad Haapsallu külla

15.08.2018 | | Rubriik: Esileht

Hetk eelmiselt sõpruskoguduste päevalt.
Arhiiv

Selle kuu viimasel nädalavahetusel, 24.-26. augustil ootame taas külla oma sõpru seitsmest sõpruskogudusest ning Schmalkaldeni praostkonnast.

Toimuvad järjekorras juba kolmandad sõpruskoguduste päevad. Eelmisel korral kohtusime nii rohkearvuliselt viis aastat tagasi. Siis oli meil hea meel võõrustada ühtekokku 103 külalist, käesoleval aastal loodame vastu võtta 60–70 külalist.
Käesoleva aasta sõpruspäevade teemaks on „Muutuvad ajad, stabiilsed suhted“. Viie aastaga on kogudustes toimunud palju. Pikka aega meie sõprussuhteid hoidnud vaimulikud on jäänud pensionile ning nende asemele on asunud uued töötegijad, kogudusi on liidetud ning nimed on vahetunud, vahetunud on ka kogudustes sõprussuhteid hoidnud töötegijad, meie sõprusringi on lisandunud kaks uut kogudust.
Kuid rõõm on tõdeda, et kõik need muutused ei ole katkestanud meie koguduste läbikäimist ja suhtlust. Paljudele, kes augustis meile külla tulevad, on see esimene külaskäik Haapsallu. Samas osale on see juba mitmekümnes.
Oleme koguduse välissuhete töörühmaga juba mõnda aega sõpruspäevi ette valmistanud. Soovime jagada oma külalistega meie linna ja kogukonna vilgast kultuurielu, kuid samas ka koos olla ning arutleda koguduste jaoks olulistel teemadel ja teha plaane edasiseks koostööks.
Üheks põnevaks ja harivaks ürituseks on kindlasti laupäeval, 25. augustil toimuv sõpruspäevade konverents. Konverentsi peaettekande peab soome keeles emeriitpiiskop Eero Huovinen. Ettekandega EELK koguduste välissuhtlusest esineb peapiiskop Urmas Viilma. Arutelud vestlusringis on inglise keeles ning võimalik on tõlge eesti keelde. Konverentsile on oodatud ka kõik koguduse liikmed.
Ootame sõpruspäevade ajal koguduse vabatahtlikke appi külalisi registreerima, kohvi keetma, laululehti jagama. See on hea võimalus panna proovile oma soome, rootsi, inglise või saksa keele oskus. Palun anna teada koguduse kantseleisse, milles sina saad aidata. Oodatud on ka annetused sõpruspäevade kulude katteks.
Korraldustoimkonna nimel
Kristi Ainjärv
Haapsalu Püha Johannese koguduse leht Johannese Sõnumid, august 2018

Kristus ütleb: Mida te iganes olete teinud kellele tahes mu kõige pisematest vendadest, seda te olete teinud mulle. (Mt 25:40)