Esileht » Online » Online artiklid »

Skaudijuht õpetab nõudmise asemel andma

06.11.2013 | | Rubriik: Online artiklid

Tartu teoloogia akadeemia juhataja, diakon, skaudijuht ja kahe lapse isa Siimon Haamer usub, et maailma parandamist tasub alati üritada ning kunagi ei maksa eeldada, et teised peavad sind teenima.

Siin Ujula tänavas teoloogia akadeemias teie kabineti ukse taga seisab teie jalgratas. On see tavaline hommik, kui tööle väntate?

Jah, tavaline. Umbes kolm kilomeetrit Tammelinnast, teel viin tütre Midrimaa lasteaeda.

Õudne ei ole?

Ei ole. Püüan ikka ettevaatlik olla, aga ükskord küll, jah, õnnetus juhtus, kui sõitsin Vanemuise mäest alla ja üks auto mulle ette sõitis. Pidurdasin ja lendasin peaaegu auto alla. Jope oli natuke katki, ise jäin terveks.

Hommik oli tavaline. Kas õhtu tuleb ka tavaline?

Jah. Koju ja süüa tegema.

Teie abikaasa olevat öelnud: oeh, Siimon tuli välismaalt tagasi, nüüd ei pea enam vaaritama! Kas tunnete end pliidi ääres hästi?

Jaa, mulle meeldib. Minust on muud loomingulise eneseväljenduse võimalused mööda läinud. Olen küll pasunat mänginud, üritanud kitarri õppida ja laulan, aga korralikult ühtki muusikariista selgeks pole õppinud ja kunstnikuanne puudub.

Söögitegemine on minu võimalus loovust rakendada, midagi luua. Aga see on ka ülesanne. Oleme niiviisi jaganud, et Reet hoiab kodus paljud muud asjad joone peal, vaatab näiteks, et õppimised oleks tehtud. Ta on väga korrektne ja hoolas.

Edasi loe Tartu Postimehest.

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)