Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Siseministeeriumi hõbeteenetemärgi pälvis EKNi asepresident piiskop Philippe Jourdan

10.02.2021 | | Rubriik: Uudised

Piiskop Philippe Jourdanile (fotol) anti teenetemärk riigi ja roomakatoliku kiriku vaheliste suhete arendamise ning Eesti Kirikute Nõukogu asepresidendina oikumeenial põhineva osadusühtsuse ja koostööpartnerluse kujundamise ning edendamise eest.

Roomakatoliku kiriku pressiteate kohaselt toimus pidulik teenetemärgi üleandmine küünlapäeval, 2. veebruaril pühal missal Pirita kloostris. Teenetemärgi andis üle endine rahvastikuminister Riina Solman. See oli endise ministri üks viimastest otsustest anda piiskop Philippe Jourdanile väärikas teenetemärk. 

Tulnud 1996. a Eestisse on Philippe Jean-Charles Jourdan roomakatoliku kiriku esindaja Eesti Kirikute Nõukogus ja alates 2004. aastast selle asepresident. Osaledes EKNi töös haridust kureeriva asepresidendina, peab ta väga oluliseks oikumeenilist koostööd erinevate konfessioonide vahel.

Tema aktiivsel kaasabil sõlmiti 1999. a Eesti Vabariigi ja Püha Tooli vaheline kokkulepe (välisleping) katoliku kiriku õigusliku staatuse kohta Eesti Vabariigis.

23. märtsil 2005 nimetas paavst Johannes Paulus II ta Rooma-Katoliku Kiriku Apostelliku Administratuuri Eestis apostellikuks administraatoriks ja piiskopiks. Ta on esimene Eestis resideeruv katoliku piiskop pärast II maailmasõda. 

2005. a sai piiskop Jourdan Eesti Vabariigi kodakondsuse.

2015. a loodi tema juhtimisel Tallinnas vaimulikke ettevalmistav preestriseminar Redemptoris Mater

Euroopa kiriklikes ringkondades tuntud ja tunnustatud kirikupeana on Philippe Jourdan teinud palju Eesti riigi tutvustamiseks välismaal.

Siseministeeriumi (ja ka teiste riigiasutustega) suhtlemisel iseloomustavad teda koostöövalmidus ja konstruktiivsus probleemidele lahenduste leidmisel.

Piiskop Philippe Jourdani autasustamine tähistab ka vääriliselt tema poolt Eesti Kirikute Nõukogus tehtava töö 25. aastapäeva.

Eesti Kirik

Tänu olgu Jumalale, kes ei ole heitnud kõrvale mu palvet ega ole mult ära võtnud oma heldust!  (Ps 66:20)