Esileht » Arvamused » Nädala ringvaade »

Sinu tahtmine sündigu

20.08.2014 | | Rubriik: Nädala ringvaade

Kõik on kogenud neid päevi, kus elu võib olla nii raske, et homne päev tundub mõttetu. Tahtmatult tekib siis küsimus, miks mulle on pandud koorem, mida kanda tundub talumatu. Ja missugune on lahendus, mis viib kriisist välja? Kristlased on õnneks paremas olukorras, sest nad teavad, et ei ole üksi. Isegi kui see vahel nii võib tunduda. Ja kui võimalik lahendus näib kaelamurdev – taevasel Isal on meiega oma plaan. Meil jääb vaid teda usaldada ja öelda: «Sinu tahtmine sündigu.»
Et taevane Isa on meie rõõmu allikas, kinnitavad Robert Jürjendal ja Jaan Tammsalu kontsertmõtisklusega Eestimaa eri paikades. Kaheksast etteastest on toimunud kolm. Kes on võtnud aega ja käinud neid mõtisklusi kuulamas, teavad kindlasti, mis väärtus on ajal. Ja kui oluline on leida tee oma südamesse ning kellele-millele on seal kohta.
Katkendid «Väiksest printsist», keldi palved ja rahustavad kitarrihelid aitasid vaadata endasse ja jõuda lähemale rõõmu allikale. Pärast, tühjaks jäänud kirikus, kinnitasid mõlemad, et iga esinemine on olnud vaimselt kosutav. Iga etteaste on olnud eriline, sest selles on olnud suur annus improvisatsiooni ja seotust konkreetse paigaga. See on ühtaegu intiimne ja läbi tunnetatud. Rõõm igast päevast, mille on kinkinud Jumal, et seda südame järgi kasutada.
«Palvetan tänasel päeval Sinu poole, oo Jumal, lausun palvet nii nagu lausuks seda Sinugi suu, püüan elada tänasel päeval, nagu elab taevane rahvas, veedan tänast päeva nii, nagu veedaksin seda Sinu kojas,» nagu seadis vana keldi palve emakeelde Valda Raud. Tänu talle igavikku suurepärase tõlke ja Jaan Tammsalule nende väljaandmise eest 15 aastat tagasi. Töö nende rõõmu pakkuvate palvetega oli suur õnnistus ka minu jaoks ja need lihtsad sügavad palved kannavad igasse uude päeva kolme kõike ütleva sõnaga «Sinu …».
Rita Puidet 

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)