Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Sinu Kuningas tuleb kirkuses

30.11.2011 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Vahel olen tundnud, et ei tahagi enam päevauudiseid jälgida, sest sealt tuleb ainult negatiivset. Ilmselt usutakse, et inimene vajab hirmu homse ees, ja tundub, et selles maailmas müüb ainult negatiivne. Kirik on selles suhtes erinev. Saabuva pühapäeva teemaks on Kristuse kirkuses tulemine aegade lõpul. Seda väljendab ka päeva vana ladinakeelne nimetus adventus glorificationis, mis räägib Kristuse kirkuses tulemisest. Kui muu meedia käsitleks maailma lõpuga seonduvat, siis oleks see täis hirmu ja õudu. Samas kristlik sõnum on risti vastupidiselt täis ootust ja lootust.
Meil pole vaja karta Kristuse taastulekut, sest ta pole inimeste suhtes halvasti meelestatud. Ta on armuline ja armastav Jumal, kes annab igale eksijale võimaluse pöörduda. Nüüd on selleks võimalus. Kes pöörduvad Jumala poole ja teda järgivad, saavad Kristuse taastulemises kogeda võitu. Neile avaneb uks igavesse ellu. Mõnele on see kohtu- ja hukatuse päevaks, usklikule aga kõigi ootuste täitumise päevaks. Otsekui laps ootab saabuvaid jõulupühi, nii võivad kristlased oodata Issanda päeva, mis on imeline.
Seniks on Jumala rahva ülesanne kannatlikult võideldes oodata Kristuse taastulekut. Võitlus pole alati kergete killast, kuid selle siht on suur. Maailma lootusetuse ja patususe keskel on kogudus saanud tõotuse pääste ajast. See tõotus täidab kristlased lootuse ja rõõmuga.
Kaido Soom

Järelikult ei ole te nüüd enam võõrad ja majalised, vaid pühade kaaskodanikud ja Jumala kodakondsed. (Ef 2:19)