Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Sinu Kuningas tuleb alandlikkuses

29.11.2017 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Meie maailmas on sageli olulisel kohal küsimus võimust. Võimu nimel unustatakse tihti eetika ja moraal ning käitutakse väiklaselt, näidates endast nõrgemal positsioonil olevale inimesele tema koht kätte. Võimu saamise nimel on sündinud sõdasid ja tapetud inimesi. Ka Jeesuse ajal oli oluline küsimus võimust. Uhked valitsejad läksid sõjaratsude seljas Jeruusalemma, et näidata, kelle käes on võim. Jeesus vastandub neile ilmalikele valitsejatele ja läheb pühasse linna eeslisälu seljas. Tegu oli lihtinimese tööloomaga, kellele keegi ei pööranud tähelepanu. Nii tehes osutab Jeesus sellele, et ta ei otsi maist võimu, vaid on alandlik. Ja oma alandlikkuses ei läinud ta pühasse linna mitte inimesi manipuleerima ja valitsema, vaid ta läks, et surra rahva pattude eest.
Mitte juhuslikult ei alga kirikuaasta Jeesuse surmale eelnenud palmipuudepüha sündmuse kirjeldamisega. Jeesuse kannatus ja surm on see, mis annab tähenduse tema sündimisele. Uude kirikuaastasse astudes võime mõelda sellele, et Jeesus tuli siia maailma alandlikkuses, et meid päästa.
Igal advendipühapäeval süütame kuusel ühe küünla rohkem. See sümboliseerib valguse kasvu siin maailmas. Jõuludel on kuusepuu küünlasäras, mis sümboliseerib valguse võitu pimeduse üle. Nii võime uskuda, et valgus võidab pimeduse, headus võidab kurjuse ja alandlikkus võidab selle maailma võimujanu.
Kaido Soom

Kristus ütleb: Kes teid kuulda võtab, see võtab kuulda mind, ja kes teid kõrvale lükkab, see lükkab kõrvale minu. (Lk 10:16)