Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Sinu Kuningas tuleb alandlikkuses

23.11.2016 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Meie maailmas on olulisel kohal võim. Selle maailma valitsejad näevad palju vaeva selleks, et jätta endast võimalikult võimas mulje. Politseieskordid, punased vaibad, säravad vastuvõtud, uhked autod toonitavad sageli võimumeeste positsiooni ühiskonnas. Seda kõike nähes peab lihtinimene kogema valitseja meelevalda.
Jeesus vastandus oma elu ja tegevusega maisele uhkusele. Kristus saabus Jeruusalemma alandlikult eesli seljas ratsutades. Päästja ei elanud lossis, vaid kulges oma teed vaesuses. Jeesus ei kasutanud oma võimu mitte rikastumiseks ega omakasu saamiseks, vaid rakendas oma meelevalla teiste inimeste teenimisse. Alandumises ja ristisurmas tuli tema kuninglikkus esile.
Jumal kõneleb meiega alandlikkuse kaudu. Nii nagu Kristuse sünd siia maailma toimus alandlikkuses, nõnda oli ka tema elu ja surm alandlik. Ta andis ennast meie eest. Meie võime selle kingituse eest olla Issandale tänulikud ja laulda ülistades talle hosiannat.
Advendiaeg kutsub meid vaatama oma südamesse ja seadma seal väärtused õigesse järjekorda. Mitte võim ja rikkus pole olulised, vaid tähtis on see, millise jälje me oma eluga jätame siia maailma. Jeesuse alandlik ja teisi teeniv eluviis annab meile aimu sellest, millised väärtused jäävad püsima. Sellal kui toonased võimumehed on ununenud, ülistab kogu maailm alandlikku Kristust, kes andis end inimkonna päästmiseks.
Kaido Soom

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)