Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Sinu Kuningas tuleb alandlikkuses

26.11.2014 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Maises elus on nõnda, et mida tähtsam võimu esindaja külla saabub, seda suuremad on turvameetmed. Võime meenutada kõrgete isikutega seotud liikluse ja liikumise piiranguid. Maailmas, kus on palju kurjust, on see põhjendatud, vastuvõtja peab tagama külalise turvalisuse. Mõnes riigis on kohaliku võimu esindajad nii turvatud, et lihtinimene peab nende teelt lahkuma.
Seda kummalisem on vaadata kuningate kuninga Jeesuse tulemist Jeruusalemma palmipuudepühal. Ta sõitis eeslisälu seljas ja see polnud sugugi juhuslik, vaid sihiteadlik valik. Uhke ratsu tuletanuks meelde sõjakäiku, millega maised valitsejad teenisid lugupidamist. Eesel oli aga lihtsa tööinimese loom. Valides Jeruusalemma sisenemiseks eesli, näitas Jeesus, et ta pole tulnud mitte sõjakate kavatsustega, vaid lihtsa inimese kombel, pidamata end teistest paremaks.
Kuningas tuli alandlikkuses. Jeesus sündis lihtsate inimeste perre. Ta elas lihtsate inimeste elu. Rändjutlustajana puudus tal maine vara ja rikkus. Jumalast saadetud kuningas loobus ristil alandavat surma surres kõigest selleks, et inimesi päästa ja aidata. Jeesuses tuli esile Jumala ennastohverdav armastus.
Nii on tõeliselt suur see, kes on valmis teisi teenima. Võime uut kirikuaastat alustada teadmisega, et Kristus on loobunud kõigest ja astunud alandlikkuse teele, et meid aidata.
Kaido Soom

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)