Esileht » Uudis » Uudised »

Sinodil räägiti kuulutusest digiühiskonnas

12.11.2014 | | Rubriik: Uudised

Assessor Tiit Salumäe ja VELKD juhtiv piiskop Gerhard Ulrich Dresdenis. Arhiiv

Dresdenis peetud Saksamaa Ühinenud Luterlike Kirikute (VELKD) peasinodi keskne teema oli «Evangeeliumi edastamine digitaalses ühiskonnas».
8. novembril valis sinod üksmeelselt veel kolmeks järgmiseks aastaks juhtivaks piiskopiks tagasi Gerhard Ulrichi. «Meile on oluline, et ta on EELK sõpruskiriku, Põhja Kiriku iiskop,» kommenteeris sinodist osa võtnud assessor Tiit Salumäe. Enda jaoks huvipakkuvamaks nimetas Salumäe päevakorrapunkti, mille raames vaagiti kaasaegseid võimalusi kirikutöö tegemiseks. Rõhutati vajadust kasutada erinevaid elektroonilisi vahendeid ning mitte alavääristada nende seas sotsiaalmeedia rolli. «Kuna sinodist võtsid külalistena osa paljud kirikud, näiteks Brasiiliast ja Lõuna-Aafrikast, siis on teema vägagi aktuaalne,» märkis Salumäe, lisades, et EELK seis on paljudele eeskujuks.
Lõpetades viimast koosolekut tänas sinodi president prof dr Wilfried Hartmann Hamburgist sinodi koosseisu motiveeritud ja loomingulise koostöö eest möödunud kuue aasta jooksul. «Te ei ole teinud mitte ainult regulaarset tööd, vaid olete andnud palju impulsse liikmeskirikutele ja kogudustele.»
Sinodi lõpujumalateenistus peeti pühapäeval Dresdeni Ristikirikus ja kanti üle Saksa Televisioonis ning sellega tähistati 25 aasta möödumist Berliini müüri langemisest.
Eesti Kirik

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)