Esileht » Online » Online artiklid »

SILMAPIIRIL VÄLISMAALANE «Eestis on praegu tugev solvumise ja diskrimineerimise kultuur»

22.02.2018 | | Rubriik: Online artiklid

Postimehe saatesari «Silmapiiril välismaalane» toob fookusesse kuus Eestis elavat inimest, kes kirjeldavad oma kogemusi Eesti ja eestlastega. Rootsi-Mihkli koguduse õpetaja, rootslane Patrik Göransson rääkis nõukogude mentaliteedist, solvumisest, nn tolerastiast, aga ka andeksandmisest. Vaata videot!

«Eesti inimene on rootslase jaoks väga tuttav inimene,» rääkis Göransson, «on ühine ajalooline taust ja põhjamaine kargus.»

«Sain väga hea soovituse, kui tulin Eestisse pikemaks ajaks,» jätkas ta, «kui miski tundub arusaamatu ja kummaline, tasub rääkida vanade inimestega. Seda soovitust olen alati järginud ja saanud teada, et see miski on nende jaoks ka ilmselt kummaline.»

«Kui on miski, mis on eestlaste puhul naljakas, siis on see selline nõukogude giidi hääl,» viitas Göransson meie ajaloole, «kui noored giidid räägivad sellise nõukogude häälega – kõik on ühe tooni peal, midagi ei ole rõhutatud. See on arusaadav, sest nõukogude ajal oli ohtlik väljendada oma arvamust, aga teeb vahepeal kurvaks, kui noored inimesed jätkavad seda traditsiooni.»

Edasi vt Postimehest.

Tänu olgu Jumalale, kes ei ole heitnud kõrvale mu palvet ega ole mult ära võtnud oma heldust! (Ps 66:20)