Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Sigrid Põld armastab muusikat ja ajalugu

11.05.2016 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Sigrid, Juhan, Marta ja Ruuben Põld.Mait Jüriado

Kirikumuusika liit valis kaks aasta kirikumuusikut, üks neist on Sigrid Põld.

Sigrid Põllu elu on kirev kui lapitekk: emana ja abikaasana pere eest hoolitsemine, igapäevane töö konsistooriumis, magistriõpingute lõpetamine Tartu ülikoolis ajaloo erialal, kuulumine erinevatesse kiriklikesse komisjonidesse ja töörühmadesse, koorijuhitöö (Sigrid on lõpetanud koorijuhina muusikaakadeemia). Hageris on pühapäeviti kammerkoor Lambertuse proov, kaks korda kuus lastekoori proov, bänditegevuse korraldamine ning kollektiividega esinemine.
Sigrid ei anna endale asu. Kui üks suur töö lõpeb, on uus juba ootamas. Seekord Hageris, üks kogukondlik ja teine isiklik. Annetuste kogumise korraldamine 2018. aastal 200aastaseks saava Hageri palvemaja renoveerimiseks. «Rõõm on suur, et oleme ühe kuuga juba üle 1000 euro korjanud! Silm läheb särama kohe! Võin jäädagi rääkima sellest hoonest,» ütleb ajaloohuviline muusik.
Teine projekt on Põldude perele oma kodumaja ehitamine. «Aga saame rõõmsalt hakkama ja oleme lootusrikkad, et üks päev me elame Hageris.»
Oma kodukoguduses Hageris on ta kammerkoori Lambertus dirigent. 2014. aastal juhtis Sigrid Põld projekti, mille tulemusena sündis Soome ühe menukama gospellaulja ja helilooja Pekka Simojoki laulude plaat «Ülistus» ning noodiraamat. Laulud laulis plaadile mõistagi kammerkoor Lambertus. Müüdud on 800 plaati, antud eelmisel aastal ligi paarkümmend kontserti Eestis ja Soomes.
Paljud lapsed, nagu ka Sigridi ja Juhani tütar Marta (12) ja poeg Ruuben (8), õpivad mõnd pilli, aga pole väga palju väljundit mängimiseks, küll tahtmine teha mingit kaasaegset asja. Ehk neile ja teistelegi lastele, kes muusikakoolis õpivad, mõeldes sündis Hageris lastebänd. «Esimest korda astusid nad üles jõulude ajal ja viimane esinemine oli emadepäeval. Seal mängivad ja laulavad koguduse 6–12 aasta vanused lapsed. Lastega koos vanemadki.»
Basskitarri mängiva Juhan Põllu kõrval lööb lastebändis kaasa ka Elari Lend. Bändi kunstiline juht on Tero Ruotsala, misjonärist muusik, kes saab EELK aukirja suure panuse eest noortega tehtavas muusikatöös.
Sirje Semm

Õnnis on rahvas, kelle Jumal on Issand, rahvas, kelle tema on valinud enesele pärisosaks. (Ps 33:12)