Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esilehe pealugu pildiga »

Septembris algas uus kooliaasta

05.09.2018 | | Rubriik: Esilehe pealugu pildiga

Peetri kooli esimese klassi 18 õpilast koos oma õpetaja Õnne Intsiga Peetri kiriku ees on pildistamiseks valmis.
Liina Raudvassar

Luterlikud erakoolid Eestis – Tallinna Toomkool, Kaarli Kool ja Tartu Luterlik Peetri Kool – alustasid uut õppeaastat 1. septembril piduliku aktus-jumalateenistusega.

Kes küsib, sellele vastatakse. Kes uurib, see saab teada. Kes hoolib, sellest hoolitakse. Kes eksib, see parandab vea. Kes teeb, see ka jõuab … Alanud õppeaasta aktustel tuletati kooliteele asujatele meelde, et igaüks ise saab suuresti suunata oma hariduskäiku.
„Esitage põnevaid küsimusi ning olge aktiivsed, et saada parimaid teadmisi,“ innustas haridus- ja teadusminister Mailis Reps kooliaasta alguse pöördumises, kus ta soovis kõigile Eestis kooli läinutele rõõmsat ja õhinat täis kooliaastat. Minister avaldas lootust, et uus õppeaasta kujuneb meeldejäävaks tänu uute ja mitmekesiste võimaluste kasutamisele.
Kristlikes erakoolides paluti Taevaisa õnnistust, et Jumal ise ja tema head inglid saadaksid koolilapsi nende töödes ja tegemistes. Inimene üksi ei jaksa – olgu õpetaja või õpilane –, aga koos Jumalaga oleme kõik vägevad liigutama usu jõul mägesid.
Tallinna Toomkool, mis pärast ajaloo keerdkäikudest tulenevaid katkestusi avas oma uksed 2011. aasta sügisel, pidas aktus-teenistuse Tallinna piiskoplikus toomkirikus. Pärast jumalasõna ja palvega alustamist liiguti rongkäigus Toompealt all-linna, kus Apteegi ja Rüütli tänava õppehoonetes 1.–8. klassi õppetöö toimub.
Mõlemad 2013. aasta septembris õppetööd alustanud koolid – Kaarli Kool ja Tartu Luterlik Peetri Kool – on sõnastanud eesmärgiks kasvada täiemahuliseks põhikooliks. Õppeaastat 2018/19 alustati mõlemas kuue klassiga.
Peetri koolis õpib tavaõppes 91 õpilast. Lisaks alustab tegevust koduõppe suund, kuhu on vastu võetud 10 õpilast. Avaaktus-teenistusel Peetri kirikus meenutas direktor Tarvo Siilaberg, et tänavu sügisel möödub viis aastat sellest, kui Peetri kool taasalustas kuue õpilasega ja 36 lasteaialapsega oma tegevust. Selle tähistamise raames esitletakse lõikustänupühal kooli toimetiste sarja teise raamatuna ilmuvat Pille Valgu (1959–2009) elutöist väärtuskasvatuslike artiklite kogumikku.
Liina Raudvassar

Õppeaasta 2018/19 Eestis
Esimesse klassi astus u 15 000 õpilast
Üldhariduskoolides õpib u 150 800 õpilast
Suurim kool on Keila kool 1408 õpilasega
Väikseim kool on Misso kool 8 õpilasega
Üldhariduskoole 533
Kristlikke erakoole 9, neist 3 luterlikud

Pildigalerii:

Kaarli Kool alustas õppeaastat Kaarli kirikus.
Erakogu

Toomkool liigub toompealt all-linna. Erakogu

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)