Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

September on Maarjalaulude kuu

11.09.2013 | | Rubriik: Kirikuelu

Ussimaarjapäevaga algas taas Maarjalaulude festival. Avakontsert toimus Tartus ja muidugi Maarja kirikus.

Veel harjumatu on Tartu Maarja kirikut jumalateenistuse või kontserdipaigana võtta, sest ruum pakub nähtavaid märke ajast, kui siin korvpallilahinguid peeti. Vaid natuke on ta kiriku moodi, kuid akustika on saalis festivali korraldava Narva organisti Tuuliki Jürjo sõnul hea. «Maarja kiriku saalis on hea kerge laulda, see on praegu Tartu kirikutest akustiliselt üks paremaid,» ütleb Tuuliki, kes endise tartlasena siin esimest korda esines.
Avakontserdiks ühendasid oma jõud Taara- ja piirilinna muusikud: Laili Jõgiaas ja Anna Humal, Helika Gustavson-Rätsep koos Soli Deo Gloriaga, Svetlena Kekiševa Jõhvist ning Tuuliki Jürjo koos ansambliga Cantatores Narvensis ja duetiga Klassika. Kavasse oli võetud vana hea klassika: Vivaldi «Salve Regina», Buxtehude kantaat «Magnificat», gregooriuse koraalid, Buxtehude ja Bachi orelipalad.
Kokku olid saanud vanad head sõbrad ja rõõmuga musitseerimise tulemuseks sai hea kontsert, mille publik soojalt vastu võttis. Sama rõõmu ja esinemislusti on oodata järgnevalt kümnelt kontserdilt 21. septembrini, mil Narva Aleksandri kirikus on lõppkontsert.
Muusikasõpradele soovitab Tuuliki eriliselt laupäeval toimuvat galakontserti Tallinna Jaani kirikus, kus osaleb 20 meie tippmuusikut. Tegu on festivali seitsmeaastase ajaloo jooksul kõige suurejoonelisema kontserdiga. Aastapikkuse töö tulemusena esineb aga ekstra kavaga järgmisel teisipäeval Narvas ansambel Hortus Musicus Andres Mustoneni juhatusel. Festivali kava leiab 7. leheküljelt või www.narvakontsert.eu.

Rita Puidet 

Õnnis on rahvas, kelle Jumal on issand, rahvas, kelle tema on valinud enesele pärisosaks! (Ps 33:12)