Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Seminar sai uue rektori

26.08.2009 | | Rubriik: Kirikuelu

Eesti Metodisti Kiriku Teoloogilise Seminari 15. aastapäeval seati ametisse rektor Meeli Tankler (fotol).
EMK Tallinna kirikus, kus asuvad ka seminari ruumid, peeti pidupäevaüritusi. Ettekande pidas Ühinenud Metodisti Kiriku Põhjala ja Balti piirkonna piiskop Christian Alsted. Järgnes ümarlauavestlus teoloogilise hariduse väljakutsetest.
Tänujumalateenistusel seadis piiskop Alsted ametisse ja palus õnnistust uuele seminari rektorile Meeli Tanklerile. Tervitusi tõid Eesti Kirikute Nõukogu esindaja Ruudi Leinus, Usuteaduse Instituudi rektor Randar Tasmuth, Kõrgema Usuteadusliku Seminari esindajana Margus Kask. Kirjalik tervitus saabus Tartu Teoloogia Akadeemia rektorilt Eenok Haamerilt. Vilistlastepoolse tervituskõne ütles Eesti kaitseväe kaplan kapten Raivo Nikiforov.
Teoloogiline seminar on riiklikult akrediteeritud rakenduslik erakõrgkool, kus usuteadusliku hariduse rõhuasetus on praktilisel teoloogial ja piibliõppel. Õppida on võimalik eesti keeles, tõlkega vene või inglise keelde. Õppeasutus paistab silma oma oikumeenilise meelsuse poolest. Lõpetanute hulgas ja seminaris õppimas on kõigi konfessioonide esindajaid.

Andres Kapp,
vilistlane 

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)