Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Sekretäriameti võluks on mitmekesisus

22.12.2006 | | Rubriik: Kirikuelu

Anneli Lein (34) istub igal tööpäeva hommikul Jõhvi koguduse kantseleis oma töölaua taha.

Nii on ta teinud alates 1. septembrist 1991. aastast. Kiriku juurde sattus Anneli tänu laulukoorile. Ajalehe kaudu otsiti lauljaid koguduse segakoori. Ta tuli koori laulma keskkooli viimases klassis. Pärast lõpetamist oli aasta pühapäevakoolis abiõpetaja ja käis UIs vabakuulajana loengutes. 1991. aasta suvel läbis Helsingi Ülikooli korraldatud usuõpetajate 2kuulised kursused Kainuus.

Anneli on käinud erinevatel lühiajalistel sekretäritöö kursustel ja lõpetanud 1996. aastal kaugõppes Tallinna Kergetööstustehnikumi ajaajamise ja arhiivinduse erialal.  Ta ütleb, et väga tore on osaleda sekretäre ühendavas Eesti Juhiabi ühingu korraldatud üritustel: «Ametiõdedega suhtlemine annab juurde palju energiat ja kogemusi.»

Kui paljudes väiksemates kogudustes on sekretäritöö kuidagi ära jagatud, siis Jõhvi enam kui 500liikmeline kogudus ei saakski hakkama ilma palgalise sekretärita. Päeva jooksul käib kantseleist läbi kümmekond inimest, kel soov mõnd talitust tellida, kedagi mälestada, liikmemaks tasuda või uurida, mis kirikus lähiajal toimub.

Anneli meelest teeb töö meeldivaks võimalus palju suhelda ja inimesi abistada, kas või neid, kes kantseleist läbi astuvad, lihtsalt ära kuulata. Tema tööülesannete hulka kuulub ka kirikuteadete kogumine ja Põhjarannikule teatamine, koguduse kassa ettevalmistamine, juhatuse koosolekute protokollimine, eakate koguduseliikmete õnnitlemiseks nimekirja pidamine ja kaartide saatmine.  

«Minu jaoks on positiivne see, et sekretäritöö on väga mitmekesine, tuleb lahendada erinevaid ülesandeid, suhelda väga paljude inimestega, see annab elule palju juurde,» ütleb Anneli, kes näeb oma töös võimalust parimal moel Jumalat teenida.

Sekretäritöö on 15 aastaga kõvasti muutunud. «Mäletan, kui tööle tulin, oli väga raske inimesi telefoniga kätte saada. Pidi ju veel numbrile 8 ette valima, see aga oli sageli kinni… Ning kui trükkides dokumendil midagi valesti läks, pidi terve töö uuesti tegema. Selles suhtes on nüüd palju lihtsam: on olemas arvuti ja mobiiltelefon. Ning palju informatsiooni saab kätte internetist.»

Annelile meeldib koos kaevurist abikaasa Meelisega koduaias töötada, Eestimaa looduses ringi rännata. Ta huvitub klassikalisest muusikast ja tänu Jõhvi kontserdimajale on selleks ka ideaalne võimalus. Oma uueks hobiks peab ta genealoogiat.

Keskkooli lõpuklassis huvitus Anneli meditsiinist ja muusikast (klaverist), kuid läks teistmoodi ja ta on väga rahul. «Eks see oli Jumala tee ja tahtmine, et nii läheks,» arvab Anneli.

Sirje Semm

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)