Esileht » Online » Online artiklid »

Segane lugu altarimaali kadumisega

03.11.2009 | | Rubriik: Online artiklid

EELK Kuressaare Laurentiuse koguduse õpetaja Anti Toplaane sõnul on kogudusemaja altarimaali kadumise näol tegu väga segase looga.

“Seal on midagi, mis pole päris õige,” viitas Toplaan juhtunule ja lisas, et kui altarimaal on tõesti kadunud, on tegu äärmiselt kahetsusväärne, kuna maali tellimisele eelnes koguduse juhatuses väga pikk arutelu ja ettevalmistusperiood.

Kirikuõpetaja hinnangul muudab maali kadumise väga imelikuks ka asjaolu, et kunstnikult on tema enda sõnul asju varastatud kolm korda järjest ja ta laseb sel uuesti sündida. “See pole tavapärane. Pealegi ei saa nii suurt maali ju niisama lihtsalt ära viia,” möönis Toplaan.

Kui selgub, et kogudusele kuuluvat maali tõepoolest ei leita ning see on kadunud kunstniku süül, näeb kogudus ainsa võimalusena kunstnikul juhtunu heastada, kui ta teeb uue maali. “See on ka kunstniku maine küsimus ning võib-olla tuleb uus maal veelgi parem,” sõnas Toplaan. Maali väärtus 18 000 krooni

EELK Kuressaare Laurentiuse koguduse soovil maalis kunstnik Ants Vares kogudusemaja kirikusaali kaunistama altarimaali, mis valmis augusti lõpuks. Vastavalt lepingule tasus kogudus kunstnikule taiese eest 18 000 krooni. Valmis maal jäi aga Varese galeriisse, kuna kunstnik vajas veel aega teose lakkimiseks. Altarimaali esitlemise kavandas kirik detsembrikuu kolmandale pühapäevale ehk neljandale advendile.

Paraku andis kunstnik Vares oktoobri lõpus kogudusele ja politseile teada, et altarimaal on tema ateljeest, mis asub Kuressaare haigla ruumides, Aia 25, kadunud. Meie Maale teada olevalt on Ants Vares ise välja käinud ka versiooni, et maali võis talt rendivõlgade katteks ära võtta SA Kuressaare Haigla.

Haiglast lükati see väide aga paari sõnaga ümber: “Mitte iialgi.” Kuressaare politseijaoskonna pressiesindaja Kristi Mägi sõnul on antud sündmuse osas alustatud kriminaalmenetlust karistusseadustiku § 199 alusel, mis käsitleb vargust.

Kunstnik Ants Varest ei õnnestunud Meie Maal eile juhtunule kommentaari saamiseks tabada.

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)