Esileht » Online » Online artiklid »

Segakoor HUIK! laulab taas maakirikuid korda

05.08.2015 | | Rubriik: Online artiklid

Juba kolmandat aastat korraldab Segakoor HUIK! heategevuslikke kontserte nigelas seisus kirikute toetuseks.

Aastate jooksul on kontsertide eesmärgiks olnud pöörata inimeste tähelepanu kirikuhoonete olulisusele meie kultuuriajaloolisel kujunemisel, kiriku rollile eesti muusikaloos ning sakraalhoonete praegusele olukorrale. Sel korral kogutakse annetusi unikaalse Kaarma Peeter-Pauli kiriku renoveerimistöödeks, mis hetkel käimas.

Muhu Katariina kirikus kontserdi andmine on koorile kujunenud suviseks traditsiooniks. Lisaks Saaremaale on igal aastal vähemalt üks kontsert antud ka mandrirahvale ja sel korral osutus väljavalituks suursugune Nissi Maarja kirik.

Kontsertidel kõlab Pärt Uusbergi ja Cyrillus Kreegi muusika. Kontsertidel tulevad ettekandele Uusbergi trükisoe orkestriteos “Eestimaa taevastes kumab…”, mille esiettekanne toimus alles selle aasta juulikuus, ning “Õhtu ilu” (2014) kahele koorile ja orkestrile. „Õhtu ilu” on esitusele tulnud vaid paar korda ning eelmiste ettekannete jaoks on ühendatud mitme koori jõud. Sel korral kantakse teos kammerlikumas vormis – vaid ühe koori ja spetsiaalselt nendeks kontsertideks kokku pandud 14-liikmelise keelpilliorkestriga, kus mängivad noored professionaalsed muusikud. Lisaks kuuleb kontsertidel Cyrillus Kreegi vaimulikke rahvaviise.

Edasi loe ERR Uudistest.

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)