Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Segadused piirilinna pühamus

19.11.2013 | | Rubriik: Online artiklid

Seoses sakraalhoone renoveerimisega rahalistesse probleemidesse sattunud Aleksandri kogudust võib ähvardada isegi pankrot.

Mõte haamri alla minevatest kalmistutest või kirikust tundub tervele mõistusele raskesti seeditav, ent Narva Aleksandri koguduse ümber praegu just säärane draama käibki.

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) Narva koguduse pankrot pole ka EELK kantsleri Urmas Viilma sõnul sugugi välistatud. Veidrat on selles loos paljugi – nii näiteks said probleemid alguse sellest, et ehitusfirma Eviko laenas kirikukogudusele raha, et kogudus saaks sellesama raha eest ehitusfirmalt ehitustööd tellida.

Viilma pole kuulnud, et ükski EELK kogudus oleks läinud pankrotti enne sõda või viimastel aastakümnetel. Nõukogude ajal tehti kirikutest ladusid, aga siis oli see võimu vägivald kristlaste kallal. Nüüdse olukorra põhjused on pigem ärilist laadi.

Ent pankrotivara seast leiab veel suuremaid haruldusi. Mida peab kõige selle kohta arvama Sininõmme kalmistul ja Vaivara vanal kalmistul igavest und puhkav ristirahvas?

Ka need surnuaiad kuuluvad kinnistusraamatu andmetel kogudusele. Sellele lisaks on sadakonna liikmega kogudusel Narvas mõned üsna esinduslikud hooned ja ka krundid. Kokku kuulub kogudusele 11 hoonestatud või hoonestamata katastriüksust.

Edasi loe Postimehest.

Õnnis on rahvas, kelle Jumal on issand, rahvas, kelle tema on valinud enesele pärisosaks! (Ps 33:12)