Esileht » Online » Online artiklid »

Segadused Narva Aleksandri kiriku ümber jätkuvad

09.02.2015 | | Rubriik: Online artiklid

Segadused Narva Aleksandri kiriku ümber jätkuvad, sest pankroti äärel olevalt koguduselt nõuab ligi miljonit eurot riigi osalusega loodud sihtasutus. Kultuuriministeerium ise sai aga sellest teada alles eelmisel nädalal ning nõuab nüüd sihtasutuse juhtidelt selgitusi.

2009. aastal laenas Narva Aleksandri kogudus suurkirikus tehtud töödeks ehitusfirmalt Eviko suure summa raha. Praeguseks on selge, et kogudus seda tagasi maksta ei suuda, ilmselt kuulutatakse varsti välja pankrot ning vara läheb enampakkumisele. Muu hulgas võib haamri alla minna ka kirikuhoone. Hiljuti tabas aga Evikot üllatus. Nimelt selgus, et nemad ei pruugigi olla pankrotiprotsessis suurim võlausaldaja, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

“Meie jaoks on väga üllatav see, et me oleme saanud tutvuda ajutise pankrotihalduri aruandega ning sellest aruandest on selgunud, et Narva Aleksandri kogudusel on justkui kohustus 1,3 miljonit eurot siis SA Narva Aleksandri Kiriku ees. Sellest kohustusest ei ole mitte kordagi kuskil varem olnud juttu,” rääkis Eviko juriidiline esindaja Kerli Kase.

Sihtasutus Narva Aleksandri Kirik loodi riigi osalusel ning selle eesmärgiks oli kirikuhoone renoveerimine. Sihtasutuse juhatuse liige Mati Maanas, kes on samal ajal ka Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku kinnisvarafirma juht, põhjendas, et kogudusel on tõepoolest sihtasutuse ees võlad, kuid lõviosa nõudest moodustab ligi miljon eurot, mille riik laenas kogudusele kuuluva kirikuhoone renoveerimiseks. Raha ei saanud endale kogudus, vaid see panustati otse hoonesse.

Maanas leidis aga, et nõue on siiski põhjendatud.

Edasi ERR Uudistest.

Õnnis on rahvas, kelle Jumal on Issand, rahvas, kelle tema on valinud enesele pärisosaks. (Ps 33:12)