Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Sauel ei ole kirikutorni, aga on jõuluootus

16.12.2020 | | Rubriik: Kirikuelu
Peapiiskop Urmas Viilma kõnelemas advendiküünla süütamisel, taamal Saue uus vallamaja ja kogunenud vallarahvas.

Paarikümne kilomeetri kaugusel Tallinnast on Saue valla keskuseks väike Saue linn, noorem kui Eesti Vabariik, saanud linnaõigused 1993. aastal. 

Linnas ei ole näha kõrgeid kirikutorne. Ainsad kaugele paistvad rajatised on katlamajade korstnad. Siin alustati misjonäride Anu ja Juha Väliaho eestvedamisel püsivat kuulutustööd ja iganädalasi jumalateenistusi 2012. aastal ning 2019. aasta märtsikuus registreeriti iseseisev EELK Saue Pauluse kogudus.

Käesoleval aastal on koroona toonud raskusi koguduse tegevusse. Inimesi peab hoidma üksteisest lahus, et kuri viirus ei saaks meid nakatada. Meie õnn on tunda Jumalat ja teada seda, et tema on meie juures maailma ajastu otsani, tema armastab, kaitseb ja lohutab.

Keeruliste olude kiuste tähistati Saue koguduses esimest advendipühapäeva pidulikult. Koguduse liikmed olid Saue päevakeskuse saali kaunistanud, seadnud üles käsitöid ja plaanitava kirikuhoone eskiisid.

Koguduserahvast oli üle pika aja tulnud tervitama peapiiskop Urmas Viilma koos abikaasa Eglega. Urmase kodulinn on Saue ja paljud koguduse liikmed tunnevad teda juba aastate tagant. Kohtumine oli väga südamlik. Peapiiskop avaldas lootust, et kirikuehitus võiks peagi alata, ning kutsus sotsiaalmeedias inimesi tegema eestpalveid ja annetusi kogudusele kodu saamiseks.

Sellel aastal on valminud Sauele uus vallamaja ja advendiküünla süütamise üritus toimus selle juures. Gümnaasiumi lastekoorid laulsid vaimulikke laule ja juba esimene laul lõi pidumeeleolu.

Peapiiskop Urmas Viilma pidas kõne mitmesajale inimesele, kes olid õhtuhämaruses tulnud kokku jõuluaja algust tähistama. Ta rääkis sellest, et meie elu on muutunud keeruliseks, peame justkui žongleerima viie õrna klaaskuuliga – mure enda ja lähedaste tervise pärast, mure töö ja toimetuleku pärast, lähedaste ja sõprade olemasolu, armastus ja hinge olukord. Tööle kulutame oma elus palju aega ja tähelepanu, aga see on ainus, mida võime kaotada ja uuesti leida, muude asjade kaotamine võib olla lõplik ja purunedes seda kokku liimida ei saa.

Peapiiskop kutsus üles hoolima lähedastest, armastama ja hoolitsema oma hinge eest.

Üheskoos Saue vallavanema Andres Laisa ja volikogu esimehe Harry Pajundiga süüdati advendiküünal ja nii sai sellest küünlast linnarahvas viia jõuluootuse valguse ka oma kodudesse.

Anu Väliaho

emeriitdiakon 

Pildigalerii:

Saue Pauluse koguduse iganädalased jumalateenistused toimuvad Saue päevakeskuse saalis. Anu ja Juha Väliaho rõõmustavad, et kogudust külastas peapiiskop Urmas Viilma koos abikaasa Eglega. 2 x erakogu.

Tee mind terveks, Issand, siis ma saan terveks; aita mind, siis ma saan abi. (Jr 17:14)