Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Sari on jõudnud kolmanda raamatuni

11.04.2018 | | Rubriik: Kultuurielu

Ülempreester Aleksander Aivar Sarapik. Autorid Aleksander Aivar Sarapik, Margit Arndt-Kalju Pehme köide, 192 lk

Kirjastusel Gallus ilmus äsja sarja „Meie vaimulikud“ kolmas raamat, mis portreteerib Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku ülempreestrit isa Aleksandrit ehk Aivar Sarapikku.

Kui midagi saab huvitavamaks minna, siis see läheb. Kui elu saab positiivsemaks muutuda, siis nii ka juhtub. Aga kuidas seejuures keerulisi olukordi lahendada ja samas ka sisekonflikti sattumist vältida, sellele oskab vastata Aivar Sarapik ehk isa Aleksander: ilmalikus arvestuses kaitseväe kolonelleitnant, vaimulikus elus õigeusu ülempreester.
„Kui me armastame oma vaenlast, siis me peame tegema välises väga ränki otsuseid. Ja kui me peame kedagi kaitsma ja meile on antud võime kaitsta, siis me peaksime seda tegema armastusest. Kuigi seesama inimene võib ennast teise inimese vastu kaitstes teha ka hävitustööd armastusest – eks see ongi täpne lask. Sest vaenlast ei ole mõtet piinata. Aga annaks Jumal, et selliseid olukordi ei tekiks, kus me peaksime kelleltki elu võtma, peaksime kedagi tõesti sellisel viisil materiaalses maailmas hävitama,“ on preester öelnud.
„„Meie vaimulike“ sari püüab kummutada levinud stereotüüpi vaimulikust kui konservatiivsest, jäigast ja maailmakaugest tüübist ning tõestada, et Eesti vaimulikkond on inimlikult huvitav,“ ütleb kirjastuse juht Indrek Petersoo. „Nii mõnigi usukauge inimene võib lugedes  üllatuslikult avastada, et kirikuõpetajatel tõepoolest ongi midagi ka tänapäeva maailmale anda ja kirik ise on lõputu tarkuse kvintessents.“ Sarjas on varem ilmunud kahe EELK vaimuliku, Avo Üpruse ja Ove Sanderi lood.
Aivar Sarapiku raamatu tutvustus toimub pühapäeval, 15. aprillil kell 12.30 EAÕK Tallinna Issanda Muutmise peakirikus (Suur-Kloostri 14).
Eesti Kirik

Järelikult ei ole te nüüd enam võõrad ja majalised, vaid pühade kaaskodanikud ja Jumala kodakondsed. (Ef 2:19)