Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Särasilmne ja pühendunud oreliõpilane

25.10.2016 | | Rubriik: Persoon kaasajast

Pühalepa koguduse organist ja koorijuht Helle Nittim tähistab usupuhastuspühal oma 75. sünnipäeva. Kätlin Liimets

31. oktoobril tähistab Pühalepa koguduse organist ja koorijuht Helle Nittim 75. sünnipäeva. Pikaajalise ja ustava teenimise eest kirikus pälvis ta sel puhul EELK tunnustusmärgi.

Augustikuus Pühalepa muusikafestivalil särasilmse, põhjarannikul Juminda poolsaarel sündinud ja 1941. aastal Leesi kirikus ristitud proua Nittimiga vesteldes jäi kõrvu, et ta on pühendanud oma elu täielikult kogudusetööle.
«Suvisel perioodil ma praktiliselt elan kirikuhoones, vaid öösiti käin kodus magamas,» ütles Helle naeratades. Tema on see, kes aastaid on kiriku uksed teelistele avanud, kiriku ajalugu huvilistele tutvustanud ja koguduse muusikatööd juhtinud.
Ta asutas ka kogudusekoori Anna, mis järgmisel aastal tähistab 25. aastapäeva. 1992 alustas ansambel nelja lauljaga. Aegapidi koosseis kasvas ja praegu koguneb iga nädal kooriproovile 18 naist. Helle tunnistab, et enamik repertuaari lauludest on ta segakoori varamust ise ümber seadnud, sest naiskoorile kirjutatakse vähe laule, mis kutsuksid laulma.
Esinemas on käidud Eestis pea igas piirkonnas, välja arvatud Vormsi ja Kihnu. Välisreisidest on meelde jäänud kontserdid sõpruskogudustes Soomes, Rootsis ja Peterburis Jaani kirikus. Sel aastal käidi kontserdireisil Saksamaal.
Pärast seda, kui Pühalepa kogudus sai Rootsist Skövdest St. Markuse kirikust endale oreli, on Helle pühendunud oreliõpilane. Lõpetanud Tallinna pedagoogilise instituudi inglise keele ja muusikaõpetaja erialal, on ta õppinud klaverit, akordionit, mandoliini ja kontrabassi, ent pillide kuningas vajab veel harjutamist.
«Koguduse tarbeks saan mänguga hakkama. Käin iga päev harjutamas, kolm-neli tundi päevas. Ma ei tee seda sellepärast, et pean harjutama, vaid see on mulle väga oluline rõõm. Olen orelist sõltuvuses,» tunnistas suvisel muusikapeol peatselt väärikat tähtpäeva tähistav päikseline proua.
Kätlin Liimets

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)