Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Sangaste ja Bomlo kogudusi ühendab osadus

29.03.2023 | | Rubriik: Kirikuelu

Sangaste kogudus külastas 17.–20. märtsini oma häid sõpru Norras Bomlo koguduses.

Traditsiooniks muutunud külaskäigud kannavad endas kindlat eesmärki. Oluline oli noortelaagri korraldamisega seotud teemade arutelu ja tehniliste üksikasjade läbi rääkimine. 

Sangaste ja Bomlo kogudus on olnud sõpruskogudused 1994. aastast. Alates 2013. aastast on koos korraldatud laste- ja noortelaagrit. Sellel aastal olnuks 10. laager, kuid väikest juubeli pühitsemist takistavad kaks koroona laastavat aastat, kui ühistegevust polnud. 

Tänavu laager toimub ning kindel on aeg ja koht – Sangastes Marja talus augusti esimesel nädalal. Planeeritud on laager kuni 20 noorele ning välja on mõeldud hulgaliselt tegevusi. Rehvid Pluss rallimeeskond on tulemas laagrisse ja sisustamas terve päeva, jagamas kogemusi rallisõidust ja motospordi ohutusest. Otsustati külastada teaduskeskust AHHAA ja korraldada kanuumatk. Laagris osalejatele tulevad töötoad nii elektroonika kui käsitöö vallas. Lisaks rohkelt sporti ja vaba aja veetmist. 

Läbi aastate jooksul saadud kogemuste on kaks kogudust saavutanud laagri korraldamisel tasakaalu noori huvitavate tegevuste ja piiblitundide vahel. Kristlik õpetus, selle alused ja tutvustus on varjamatult laagri eesmärgiks ja õige vahekorra saavutamine ilmalike tegevuste vahel on võtmeküsimus.

Lisaks anti Bomlo kommuuni kohalikule omavalitsusele üle taotlus Otepää vallavalitsuselt. Otepää vallavanem Jaanus Barkala esitas kutse, alustamaks kahe omavalitsuse vaheliste sõprussidemete loomist. Palume taevast Isa, et ta annaks sellele ideele oma õnnistuse ning et kogudustevaheline sõprus oleks aluseks suuremale ja laiemale koostööle.

Lühikese külaskäigu sisse mahtusid ka Norra looduse imetlemine, kiirkaatriga mereäärsete laidude ja lahtede külastus ning osaduse jagamine jumalateenistusel Mosteri kirikus.

Tanel Meiel

Sangaste Püha Andrease koguduse diakon

Püha, püha, püha on vägede Issand! Kõik maailm on täis tema au! (Js 6:3)