Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

«Samas paadis» – koolitus pagulaste vastuvõtmisega seonduvast

04.11.2015 | | Rubriik: Teated

Perekeskus koostöös konsistooriumi diakoonia- ja ühiskonnatöö talituse ja Usuteaduse Instituudiga korraldab koolituse «Samas paadis», kus käsitletakse pagulaste vastuvõtmisega seonduvat.
Me mõistame teisi alati lähtudes iseendast ja oma kultuurist. Muutused ühiskonnas kutsuvad inimeses esile loomuliku vastukaja. Kodanikel peab olema võimalus rääkida oma hirmudest, käitumismustritest ja suhtumistest ning avaldada arvamust vägivallatult.
Koolituse eesmärgiks on avardada oma võimeid kohanemiseks muutustega. Osalejad suudavad panna ennast teise inimese olukorda ja temast aru saada. Vastused on leitud järgmistele küsimustele: kuidas oleme valmis kohtuma erinevate kultuuridega; kuidas teadvustame ning tegeleme enda ja ühiskonna eelarvamustega. Koolituselt koorub välja sõnum, mida Perekeskus kajastab ühiskonnas.
Koolitusel kasutatavateks meetoditeks on arutelud, rühmatööd ja rollimängud. Koolitusele oodatakse erinevaid rühmajuhte, õpetajaid, preestreid ja kõiki, kelle ümbruskonda on oodata pagulasi.
Koolitus toimub 5. novembril Tartu Maarja koguduses (Õpetaja 5); 24. novembril Perekeskuses (Lastekodu 6a, Tallinn) ja 26. novembril Rakveres Art Cafes (Lai 13).
Koolitus kestab igal pool kella 13–16.

Jumal teeb nähtavaks oma armastuse meie vastu sellega, et Kristus suri meie eest, kui me olime alles patused. (Rm 5:8)