Esileht » Uudis » Uudised »

Salmel kõlas koorilaul

09.03.2010 | | Rubriik: Uudised

Saarlased olid koos vabariigi aastapäeval Jumala sõna kuulates ja lauldes. Foto: Tõnu Veldre  Vabariigi aastapäeval kõlas Salme kirikumajas taas koorilaul.
Riigi sünnipäeval toimunud kontsert-jumalateenistusel osales kodukultuuriseltsi Küünal naisansambel Leedikiri ja segaansambel CatVilMar Karin Pulga juhendamisel. Kuigi kirikukontserdid on Salme kirikumaja kasutuselevõtuga muutunud kohaliku elanikkonna jaoks üsna tavaliseks, oli seekordne kontsertteenistus siiski eriline.
Esimest korda pärast Eesti taasiseseisvumist oli kirikumajas toimuv jumalateenistus valla poolt kultuurimajas korraldatava piduliku aktuse ametlikuks osaks. Seni on koguduse õpetaja aktuse algul pidanud vaid kõne.
Loodetavasti saab vabariigi aastapäeva jumalateenistusest Salme valla jaoks traditsioon. Ka koguduse õpetaja Anu Konks juhtis oma pidupäevajutluses tähelepanu sellele, et paljusid asju peame me elu loomulikuks osaks – seda, et meil on oma riik, demokraatlikult valitud valitsus ja võimalus koos olla Jumala nimel. Leinaseisakuga mälestuskella helide saatel meenutati neid, kes oma elu andnud Eesti Vabariigi eest.
Järgmine kontsertteenistus on Salme kirikumajas kavas korraldada emadepäeval.
Tõnu Veldre

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)