Esileht » Online » Online artiklid »

Salme pühakoda on valmimas

10.08.2009 | | Rubriik: Online artiklid

Üle nelja aasta on kunagise suurmehe Martin Körberi kogudus, EELK Anseküla Maarja kogudus, toimetanud Salmel endises katlamajas, mida rahvasuus tuntakse tursakirikuna. Tööd on jõudnud nii kaugele, et esimene teenistus on uues pühakojas sel pühapäeval, kirjutas Oma Saar laupäeva, 8. augusti lehes.

“Päris valmis pühakoda veel ei ole, usun, et umbes kaks aastat läheb veel, kuid nii palju on tehtud, et saab hakata talitusi läbi viima,” rääkis koguduse õpetaja Anu Konks, kes on piiritult tänulik kõikidele headele inimestele, kes on neile selle nelja aasta jooksul abi ja toetust jaganud.

 Anseküla kiriku taastamiseks on Swedbankis avatud konto (221017514850), kuhu iga summa, ka kõige väiksem, on oodatud.

Viimast suuremat annetust ei ole kogudus aga veel kätte saanud – selle on teinud Anseküla sõpruskoguduse Luvia õpetaja Tapio Seppälä, kellel täitus 10. juulil 60 eluaastat ning kes oli palunud sünnipäevakingituste tegemise asemel kanda kingiraha tema arvele Salme kiriku ehitamise toetuseks. “Seda raha oli kogunenud natuke üle 6000 euro,” rääkis Anu Konks.

22. septembril tuleb pühakoda sisse õnnistama Saarte praost Veiko Vihuri. Et hoones veel altarit ei ole, saab peapiiskopi õnnistama kutsuda õpetaja sõnul ilmselt kahe aasta pärast.

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)