Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Sakus peetakse kirikuehituse toetuseks laata

03.05.2019 | | Rubriik: Kirikuelu

Hetk ehitustööde sümboolse alguse tseremoonialt 11. aprillil. Keskel Saku Toomase koguduse õpetaja Magne Mølster. Victoria Parmas

Saku uue luterliku kiriku ehitus on alanud. Selle toetamiseks korraldab kohalik kogudus laupäeval, 11. mail laada.

Laata peetakse Sakus aadressil Tallinna 8 kell 11–15. „Üks põhieesmärk on tutvustada nii kogudust kui kiriku ehitamist kohalikele inimestele,“ selgitas Eesti Kirikule korraldustoimkonna liige Ave Mølster. Sarnaseid kevadisi laatasid on EELK Saku Toomase kogudus pidanud 2016. aastast alates ning need on seni hästi õnnestunud. Nii on kiriku ehitamise toetuseks Mølsteri sõnul tavaliselt kogutud 1600–1700 eurot.
Koguduse kodulehel kutsutakse kauplema väikeettevõtjaid, käsitöömeistreid, aednikke, talupidajaid, mahetoidu pakkujaid ja teisi. Samuti on avatud vanakraamiturg, kus saab müüa oma kasutatud, kuid korralikke riideid, jalanõusid ja mänguasju ning vanavara. Silma torkab kuulutuses aga see, et kutsutakse üles laadale mitte tooma kaupu, mis on otseses vastuolus „kristliku ideoloogiaga“. Mølster selgitab, et selle all peetakse silmas näiteks poolvääriskive ja nn unenäopüüdjaid. Tema sõnul on sarnane üleskutse tehtud ka eelmistel aastatel ning seni pole kauplejatega probleeme ette tulnud.
Seekordne laat on aga esimene, mis toimub juba kiriku ehitustööde toimumise ajal. Algust tehti nimelt 11. aprillil, mil esimesed labidalöögid tegi sümboolselt pikaajaline Saku kirikumees, 84aastane Mihkel Reinup. Seejärel võtsid labida kätte SA Saku Kiriku Ehitus esindajad: sihtasutuse juhatuse esimees Juhan Talpsepp, Saku vallavanem Tanel Ots, Hageri koguduse juhatuse esimees Agu Kaljuste ning Saku Toomase koguduse õpetaja Magne Mølster.
18. juunil toimub kiriku nurgakivi panemise tseremoonia, millest võtab osa kiriku ehitamise patroon, EELK peapiiskop Urmas Viilma. Hiljemalt novembriks peaks maja karp valmis olema. Kirikuhoone lõplikuks valmisehitamiseks kogutakse aga jätkuvalt annetusi. Juhan Talpsepp kinnitas ajalehele Harju Elu hiljuti, et puudu on veel umbes pool miljonit eurot.
Rain Soosaar

Kristus ütleb: Kui mind maa pealt ülendatakse, siis ma tõmban kõik enese juurde! (Jh 12:32)