Esileht » Online » Online artiklid »

Sakus kogutakse kiriku ehituseks raha

18.06.2016 | | Rubriik: Online artiklid

Rohkem kui 9200 elanikuga  Saku vald on suurema pühakojata. EELK  Toomase kogudus tegutseb alevikus asuvas palvemajas, mis on aga vana ja väike. Nüüd on asutud korjama raha, et teha teoks suure kiriku  ehituse projekt.

Iseseisev Toomase kogudus loodi aastal 2013. Kohe oli selge, et vajatakse oma pühakoda. Tänaseni kasutatav vennastekoguduse Saku palvemaja on kitsas ning vajas remonti.

Kolme aastaga on nii mõndagi muutunud. Kogudusel on uue kiriku ehitamiseks krunt, mis asub Sakus Küütsu tänav 2. Kalle Rõõmuse büroo arhitektid Kristiina Renter ning Juhan Põld on saanud valmis pühakoja projekti. Peahoonel on 2,5 korrust ning selle pindala on 643 ruutmeetrit. Ühekorruseline kõrvalhoone võtab enda alla 143 ruutmeetrit. Suurde saali on planeeritud sadakond istekohta. Kui avada kogudusesaali uksed, siis saab rõdudega ruumi mahutada 200 inimest.

Loodud on sihtasutus Saku Kiriku Ehitus, kus on viis liiget. Nõukogu juhib Lääne-Harju praost Jüri Vallsalu.Kiriku ehituse patroon on aga EELK peapiiskop Urmas Viilma.

Edasi loe Harju Elust.

Kristus ütleb: Kes teid kuulda võtab, see võtab kuulda mind, ja kes teid kõrvale lükkab, see lükkab kõrvale minu. (Lk 10:16)