Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Saku kogudus tõmbab noori

26.11.2014 | | Rubriik: Kirikuelu

Saku palvemaja.Internet

Saku Toomase kogudus, mis on aastaid silma paistnud noortetöö poolest, ootab gospelmuusika huvilisi ja tähistab pühakoja aastapäeva.

Sakus alustas kirikutööd Hageri kogudus 1990. aastate keskel. Möödunud aastast alates tegutsetakse iseseisva kogudusena. Praegu käiakse koos vanas palvemajas, ent tulevikus on kavas ehitada kirik. Peale pühapäevaste jumalateenistuste tegeldakse pühapäevakooli- ja diakooniatööga ning korraldatakse eakate palveõhtuid.
Abiõpetaja Magne Mølsteri kinnitusel on peaaegu pooled koguduse liikmetest alla 30aastased. Otsitakse aktiivselt võimalusi kohalike noortega suhtlemiseks ja neile evangeeliumi kuulutamiseks. Pole ime, et just noortetöö on Sakus eriti elav. Näiteks kogudusega seotud noorteklubi Esik korraldatud üritustel on olnud osalejaid üle Eesti.
Noortejuht Kristiina Seppel ütles, et kuigi Esik on oma tegevuse lõpetanud, on Saku kogudusel selgi hooajal noortele pakkuda palju huvitavat. Toimuvad noorteõhtud, noortejumalateenistused ja leerikool. Septembris alustas tegevust klubi 10–15 aasta vanustele tüdrukutele, kus kodulehe kohaselt on kavas «tüdrukute jutud, käeline tegevus, põnevad külalised, kokkamine ja muu fun». Poistele jätkab noortejuhi abikaasa Ranno Seppel aga jalgpallitreeningute läbiviimist.
Norrast tulnud praktikant Lisa Daland asutas 2012. aastal koguduse juurde gospelkoori, kuid pärast tema lahkumist selle tegevus soikus. Sel sügisel alustati taas Kaili Tšernovi juhendamisel uue nime all Saku Gospel. Laulmisest ja ka pillimängust huvitatud noori oodatakse proovidesse neljapäeviti kell 17 aadressil Tallinna mnt 8.
30. novembril ootab omanäoline kogudus kõiki tähistama Saku palvela taasavamise 20. aastapäeva. Jumalateenistusest, mis algab kell 15, on lubanud osa võtta ka peapiiskop emeeritus Andres Põder.
Rain Soosaar

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)