Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Saku kogudus sai õpetaja

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Nüüdsest teenib Magne Mølster Saku Toomase kogudust koguduseõpetajana. Kaarel Vahermägi.

Pühapäeval seadis peapiiskop Urmas Viilma Saku Toomase koguduse õpetaja ametisse senise abiõpetaja, Norrast pärit Magne Mølsteri. Veel ristiti ja leeriõnnistati kell 11 alanud teenistusel viis noort inimest.

„Kuigi olen praosti loal juba mitu aastat saanud kasutada koguduseõpetaja nimetust, olen ametlikult olnud koguduse abiõpetaja. Peapiiskop leidis, et nüüd, kui Sakus on ka kirik, võiks mind seada selle õpetajaks ametisse,“ selgitab Magne Mølster kirjas, millega kutsus osa saama oma olulisest päevast möödunud pühapäeval. Ta lisas, et aluse koguduseõpetajaks seadmisele andis mullu septembris toimunud koguduse täiskogu koosolek, kus kogudus otsuse hääletamise läbi vastu võttis. 

Eesti Kirikule antud intervjuus nimetab Magne, et 2011. aastal perega Norrast Eestisse tulles ei osatud aimata, et Eesti aeg nii kaua kestab: „Arvasime, et see jääb lühemaks kui 9,5 aastat, mis nüüdseks täis on.“ Eestisse jäämise põhjusi on mitu. Et abikaasa Ave on eestlanna, on naise sugulased aidanud palju lapsi hoida ja Eestis kodust tunnet luua. 

Vähemtähtsad pole põhjused, mis seotud tööga. EELK Misjonikeskuse ja Norra Misjoniseltsi vahel sõlmitud lepingu järgi tulid Mølsterid Eestisse misjonäridena. Nende rolliks oli õlg alla panna koguduslikule elule, selle ülesehitusele ning edendamisele. Seda ülesannet on võetud sõna-sõnalt. Nende tuge on tundnud Hageri kogudus ning EELK noored kogudused Mustamäel ja Sakus.

Alates 2013. aastast Saku koguduse abiõpetajana on Magne Mølster aidanud Toomase koguduse rajada ning sellele kirikuhoonet ehitada. „Selles staadiumis oleks väga kurb lahkuda. Eriti veel tundes, et kogudus ei soovi minust lahti saada,“ räägib Magne, lisades: „Tunnen ennast EELKs koduselt ja kodukogudus Sakus on vaimulik kodu meie ja ka meie laste jaoks, mida ei tahaks ära vahetada. Usun, et meie tee on veel mõneks ajaks Saku Toomase koguduses.“ 

Kaheksa abiõpetaja-aastaga on Saku kogudus Magnele igati omaks saanud. Nüüd koguduse õpetajana ei muutu tema töö sisus õieti midagi. „Muutused on toimunud juba aastaid, aeglaselt.“ Koguduse õpetajana meenutab ta tunnustavalt kõigi nende osa, kes enne teda või ka paralleelselt koos temaga Saku Toomase koguduse ülesehitusse on panuse andnud: „Praost Jüri Vallsalu on teinud 26 aastat Sakus tööd, esiteks Hageri Lambertuse koguduse all, hiljem Saku Toomase koguduse hooldajaõpetajana. Ka Tanel Ots ja Jukka Repo on teeninud siin vaimulikuna. Isegi peapiiskop Urmas Viilma on siin vikaarina teeninud,“ loetleb ta.  

Liina Raudvassar