Esileht » Online » Online artiklid »

Sakku kavandatakse uut luteri kirikut

24.03.2014 | | Rubriik: Online artiklid

Maakonna noorim, Saku Toomase luterlik kogudus on kakskümmend aastat tegutsenud väikeses palvemajas aleviku keskel. Tegus koguduserahvas soovib rajada kirikuhoonet asula servale Pähklimäele ning selleks loodi mullu ka sihtasutus.

Keset Sakut, Tallinna maantee alguses asub väike kahekorruseline roheline puumaja. Kiri ehitise ukse kohal teatab, et see on palvemaja. Täpsemalt on tegu 1922. aastal valminud vennastekoguduse hoonega. Värava kõrval asuv kuulutuste tahvel annab teavet EELK Saku Toomase koguduse töö ja tegevuse kohta.

Kogudus on noorim Harjumaal, saades iseseisvaks alles vähem kui aasta tagasi. “Oleme väike, kuid väga tegus kogudus. Liikmeid on praegu meil 21,” ütleb juhatuse esimees Juhan Talpsepp. See-eest on ürituste ja tegemiste kalender tihe. Talpsepp viitab kuulutustetahvlile ja loeb, et märtsis toimub kokku tosin teenistust, palveõhtut või pühapäevakooli tundi. Samuti saavad noored emad koos lastega osaleda igal reedel beebilaulu tundides. “Leeriõpet sai mullu kaks noort. Tänavu juba üheksa,” rõõmustab Talpsepp. Toimub ka aktiivne noortetöö.

Edasi loe Harju Elust.

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)