Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Sädemete sädemeks sai Läänemaa kirikuõpetaja

07.12.2018 | | Rubriik: Persoon kaasajast
Küllike Valk

Külliki Valk on koguduse ja kogukonna poolt viie aastaga omaks võetud. Liina Raudvassar

Auhinnates piirkonna tublimaid andis SA Läänema 27. novembril toimunud tänuüritusel sädemete sädeme tiitli kirikuõpetajale Küllike Valgule ja Anu Aljaste-Sitsile.

„Muidugi olen rõõmus, koguni väga, aga võtan seda autasu ikka kui tunnustust tervele kirikule ja kitsamalt minu teenitavatele kogudustele,“ märkis õp Küllike Valk Eesti Kirikule antud telefoniintervjuus pärast sädemete sädeme tiitli vastuvõtmist.
Ta tunnistab, et ühelt poolt on tunnustus puhas rõõm, teisalt markeerib see kirikuõpetaja ametiga kaasaskäivat vastutusala. „Saan aru, et see, mida ma koguduses teen, paistab välja terves kogukonnas. Et selle mulje põhjal hindab laiem üldsus üldse kirikut ning kiriklikku kuulutust,“ räägib Küllike Valk.
„Ta on särav, aktiivne, hea huumorimeelega. Alati rõõmsameelne ja abivalmis inimene,“ öeldakse Küllike Valku kõrgele autasule esitavas kirjas. Juurde nimetatakse, et Küllike korraldab üritusi nii eakatele kui ka lastele. Samuti et tänu teatud kindlameelsusele õnnestub vaimulikul kõik ettevõetu. „Tubli naine ühendab kogukonna ühte ja on ise oma tegemistes teistele eeskujuks,“ kinnitatakse samas.
1966. aastal sündinud Küllike Valk ordineeriti diakoniks 2011. aastal ja kirikuõpetajaks 2015. aastal. Ta teenib Lääne praostkonna Ridala ja Martna kogudust.
Läänemaa sädeinimeste konkurss toimub kümnendat aastat. Lisaks sädeinimestele, keda sel aastal nimetati erinevatest eluvaldkondadest kokku 26, valis maakonna tunnustuskomisjon välja kaks tublimatest tublimat.
Liina Raudvassar

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)