Esileht » Arvamused » Nädala ringvaade »

Sädeleva südamega

21.06.2017 | | Rubriik: Nädala ringvaade

Päev on meie laiuskraadil praegu umbes 18 tundi pikk. On valguse võidukäik ja pööripäev. Kuhu poole pöördume? Kas pöördume ära või poole, minekule või tulekule, ringi või suunas? Või püsime paigal?
On koolide lõpetamise aeg. Oh seda sillerdavat rõõmu! Lõpule järgneb uus algus. Elukool kestab, kuni antakse päevi. Hea, kui märkame. Teadlik olemine on suur väärtus.
Kuhu poole pöördub maailm? Uudised on mitmekesised: Euroopa Parlament otsustas anda „Teeme ära!“ algatusele eurokodaniku auhinna; Edgar Savisaar teatas, et kandideerib kohalikel valimistel; Londonis rünnati mošeest väljunud inimesi; Rail Balticu projekt leidis heakskiidu riigikogus; öises Narvas jooksis karu tänaval ja Tallinnas ööbivad inimesed remmelga ümber.
Lootuskiiri siiski leidub. Samal ajal kui Ameerika ühendriikide teadlased olevat loonud roboti, kes suudab komponeerida muusikapalu, pandi Laulasmaal nurgakivi Arvo Pärdi Keskusele. Maestro asetas nurgakivikarpi ikooni ja oma käega kirjutatud tsitaadi pühakirjast: „Kui Issand ei ehita koda, tühja vaeva näevad siis ehitajad temaga“ (Ps 127:1). Tähelepanu vääriv oli ka peaminister Jüri Ratase panus nurgakivisse: karbike rahu ja vaikusega. Ta ütles, et Arvo Pärt on teinud meie rahva suuremaks, kui oleme. Meil on lootust.
Teises kirjas korintlastele kirjutab Paulus: „Kui nende süda pöördub Issanda poole, siis võetakse kate ära“ (2Kr 3:16). Maailm avardub, tõeline valgus saab nähtavaks, väärtused asetuvad paigale. Veel veidi sama kirja edasi lugedes saame teada, et pöördumise tulemusel hakkab Jumal särama meie südames (2Kr 4:6).
Soovin sulle, hea Eesti Kiriku lugeja, eesootavatel pühadel sädelevat südant! Siis ei morjenda, et päevade pikkus on taan­dumas ja maailm näib kohati hullumeelne. Valgus on tulnud maailma ja võime rõõmustada tema eelkäija Ristija Johannese sündimise püha sõnumist, mis annab märku, kuhu poole ikka ja jälle oma pilk pöörata.
Kätlin Liimets

Tema on andnud sulle teada, inimene, mis on hea. Ja mida nõuab Issand sinult muud, kui et sa teeksid, mis on õige, armastaksid headust ja käiksid alandlikult koos oma Jumalaga? (Mi 6:8)