Esileht » Elu ja Inimesed » Ühiskond »

Sada päeva palvet Baltikumi eest 1. jaanuarist 10. aprillini

17.01.2018 | | Rubriik: Ühiskond

100paeva_veebiNoorte Missiooni (baltic100.com) ja Eesti Evangeelse Alliansi palve- ja paastutoimkonna kingitus saja-aastastele vabariikidele on 100 päeva palvet Baltikumi eest.

Eesti, Läti ja Leedu tähistavad 2018. aastal oma 100. sünnipäeva. Selleks ajaks on planeeritud mitmeid üritusi. „Millise kingituse võiksime meie kui Kristuse Ihu Baltikumile kinkida? Mis juhtuks, kui 100 esimest päeva järgnevast 100 aastast oleks pühendatud palvele? Kas ajalugu muutuks, kui tuhanded inimesed hakkaksid palvetama, kutsudes Issandat külastama Baltimaid ja äratama südameid, et Tema Kuningriik tuleks ja Tema tahe sünniks?“ küsitakse Eesti Evangeelse Alliansi kodulehel. „Ühine meiega ajaloo muutmises, tehes kingituse Eestile, Lätile ja Leedule!“
Iga nädal keskendub erinevale teemale, mille eest palvetada. Teemat avab Pereraadios laupäeviti kell 8.30 ja 12.40 eetris olev raadiosaade „100 päeva palvet“, kus seletatakse palveteemasid lähemalt.
1.–7. jaanuarini oli teemaks Jeesuse Issandaks kuulutamine. 8.–14. jaanuar möödus tänamise tähe all: mis Issand on teinud meie eludes ja Baltikumis.
Käesoleval nädalal (15.–21. jaanuar) on palveteemaks identiteedi taastamine. Inimesed on loodud Jumala näo järgi, seega palume, et Issand tervendaks Balti riikides kõik haavad. Küsime oma palves, mis on iga rahva eesmärk, milleks ta on loodud.
Palvepäevadega saab liituda ka Facebookis, kuhu võid postitada kas oma palve või mõtte, mis selle palvega seoses tekkis. Lisaküsimuste korral kirjuta: palveteenistus@allianss.ee.
Korraldajad annavad nõu palveaja tegevuseks:
alusta iganädalast palvekoosolekut oma koguduses või kui koguduses juba on regulaar­sed palvekoosolekud, palveta selle nädala teema eest; kogu kokku inimesed oma linnast või külast, et palvetada; tee palvejalutuskäike oma naabruses; korralda palveautosõite ümber oma maakonna, linna või riigi.
Eesti Kirik

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)