Esileht » Uudis » Uudised »

Saarte praostkond sai juurde kolm jutlustajat

17.08.2016 | | Rubriik: Uudised

Õpetaja Anu Konks (keskel) koos jutlustajatööks õnnistuse saanud Eve Viidalepa ja Tõnu Veldrega Jämaja kirikus. Maila Juns-Veldre

Jämaja kirikus said õnnistuse jutlustajatööks Sõrvemaa kogudustes kaks vastselt litsentsi omandanud jutlustajat Eve Viidalepp ja Tõnu Veldre.

Mõlemad läbisid eelnevalt jutlustaja koolituse ning sooritasid edukalt eksami. Eksami võttis Kuressaares vastu komisjon koosseisus piiskop Einar Soone, praost Anti Toplaan, õpetaja Hannes Nelis ja allakirjutanu. Eksamile eelnes koolitus jutlustajakandidaatidele, mille korraldas usuteaduse instituut koostöös Tartu ülikooli usuteaduskonnaga.
Õigused jutlustajatööks on kinnitanud konsistoorium ning peapiiskop on asjaosalistele väljastanud jutlustaja litsentsi, mis kehtib viis aastat. Lisaks eelnimetatuile sai jutlustaja õigused Saaremaal veel ka Helle Rüütel.
Koolijuhina töötavat Helle Rüütlit on edaspidi võimalik kuulda Muhu ja Valjala koguduses. Kunstnik Eve Viidalepp, kes oma suvekodus Kassaris Hiiumaal on pidanud piiblitunde, jääb Jämaja koguduse juurde. Tõnu Veldre tegutseb Anseküla koguduse juures, olles koguduse juhatuse esimees ja õppides samaaegselt usuteaduse instituudis usuteadust.
Saarte praost Anti Toplaan on öelnud Saarte Häälele, et paari aasta eest läbis jutlustajaeksami Sõmera hooldekodu tegevusjuhendaja Eve Mägi. Kõige pikema staažiga on Valjala koguduse juures tegutsenud jutlustaja Ilmar Toomsalu.
Kiriku ajaloos on kirikuõpetajate kõrval kogudusi teeninud ka jutlustajad, kellel on õigus pidada sõnajumalateenistusi ja täita muid koguduse vaimuliku tööga seotud ülesandeid. Jutlustaja on ennekõike koguduse õpetaja abiline konkreetse koguduse teenimisel, omades eelnevat koguduse elu ja teenimise kogemust.
Anu Konks

Ära lase kurjal võitu saada enese üle, vaid võida sina kuri heaga! (Rm 12:21)