Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Saarlased käisid läänlastel külas

13.04.2016 | | Rubriik: Kirikuelu

Konverentsil esines ettekandega Lääne-Nigula doktorikraadiga vallavanem Mikk Lõhmus. Arhiiv

Neljapäeval, 31. märtsil toimus Haapsalu Jaani kirikus Lääne praostkonna konverents, millest lisaks kohaliku kirikupiirkonna töötegijatele võtsid külalistena osa inimesed Saarte praostkonnast.

«Meie oleme varem Saaremaal käinud, nüüd oli rõõm ütelda üle mere tulnud külalistele tere tulemast,» kinnitab Eesti Kirikule koosviibimisest ülevaadet jagades Lääne praostkonna praost Leevi Reinaru.
Praosti kinnitusel käsitletakse praostkonna konverentsist osavõtmist vaimulikele kui kohustust, ent koguduste töötegijad võtavad osa sel määral, kuidas töökoht selleks võimaluse annab.
Konverentsist ei saanud osa võtta Haapsalus resideeriv piiskop Tiit Salumäe, kes viibis samal ajal Lääne-Harju praostkonna sinodikoosolekul Nissis.
Päev algas Jaani kirikus armulauaga jumalateenistusega ning et kirik on köetav ja piisavalt soe, toimus ka teenistusele järgnev konverents samas pühakojas. Oma praostkonda ja töötegijaid tutvustava sõnavõtuga astus üles Saarte praost Anti Toplaan ja piiblitunni pidas abipraost Rene Reinsoo.
Kohaliku omavalitsuse ja regionaalpoliitika teemalise ettekande pidas Lääne-Nigula vallavanem Mikk Lõhmus, kes on 2008. aastal kaitsnud doktoritöö teemal «Avaliku halduse detsentraliseerimine Eestis» ja on Tallinna tehnikaülikooli kohaliku omavalitsuse ja regionaalpoliitika õppetooli lektor.
Esineja selgitas mõiste omavalitsus ajaloolist tausta ning rääkis selle olemusest tänapäeva Eesti poliitilises kontekstis. «Oli tõesti äärmiselt hariv ning huvitav ettekanne,» annab praost Reinaru kuuldule hinnangu.
Liina Raudvassar

Kristus ütleb: Tulge minu juurde kõik, kes olete vaevatud ja koormatud, ja mina annan teile hingamise! (Mt 11:28)