Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Saarde lastetöö on saanud uut hoogu

20.01.2021 | | Rubriik: Kirikuelu
Kohaliku omaalgatuse programmi toel vahetati Saarde pastoraadi uute lastetöö ruumide kolm akent ja välisuks. 2 x Arvet Ollino.

Pärnu praostkonnas kõige aktiivsemat lastetööd tegev Saarde kogudus sai oma töö laiendamiseks toetuse kohaliku omaalgatuse programmist.

„Meil on lapsi, tegevusi, ka fanatismi ja tahet. Esitasin projekti „Annad sõrme, võtab käe“, sest koguduse lastetöö järjest kasvab. Kui varem oleme aastaid korraldanud kord kuus kirikus rahvarohkeid laste- ja noortepäevi, siis koroonapiirangute mõjul liikus lastetöö väikegruppidesse. Võtsime 2019. aastal valminud kogukonnaköögi kõrval kasutusele veel kaks ruumi. Nüüd on pool pastoraadi alumisest korrusest lastetöö tarbeks,“ jagab koguduse õpetaja Arvet Ollino rahulolevalt. 

Projekti toetussumma oli 3405 eurot, omaosalus 400 eurot ning selle eest osteti ruumidele kolm akent ja välisuks. Lisaks panustas sponsorina Pärnu elektrifirma Triger Rein Tooduga eesotsas, aidates elektrisüsteemi renoveerida.

Milline tegevus toimub väikegruppides? Kui huvitegevus oli veel lubatud, siis näidati lastele kristlikke multifilme ning saateid. Pühapäevakooliõpetajad õpetasid käelisi tegevusi, viimati tehti ühiselt jõulukaarte. Koguduseõpetaja Ollino juhendas ise poiste kokandust: „Koos käis kolm poissi vanuses 11–13. Mis kõige üllatavam oli, et poisid ei saa kartulite koorimisega enam hakkama. Seda õppisime. Enne jõule tegime koos piparkooke,“ kõneleb ta. Pidevalt on jagatud ka toidu- ja riideabi.

Lastetöö viljad jõudsid Ollino sõnul ka kogukonnani: „Vaatamata piirangutele on mind siiski kutsutud hooldekodudesse armulauda jagama. Surju hooldekodu kahte majja viisin meie laste tehtud piparkooke. Teine ettevõtmine oli, et pühade ajal võtsin šokolaadid ja laste tehtud kaardid, koputasin meie eakate koduuksele, hoidsin distantsi ja kui nad avama tulid, laulsin jõululaule ja andsin kingid. See rõõmustas neid nii väga.“

Järgmise ettevõtmisena on asutud välissõprade toel ehitama sotsiaalvannituba: „Siin kandis on ka inimesi, kel puudub pesemisvõimalus. Nad saavad siin oma pesu pesta ja duši all käia. Meil on arusaam, et teenime kõiki piirkonna inimesi ja kui välja jagame, siis meid õnnistatakse,“ võtab Arvet Ollino koguduse viimase aja tegemised kokku.

Kätlin Liimets

Püha, püha, püha on vägede Issand! Kõik maailm on täis tema au! (Js 6:3)