Esileht » Uudis » Uudised »

Saadaval viimased kinkepiiblid

13.05.2009 | | Rubriik: Uudised

Möödunud nädalast on Tallinna Jaani kirikus koguduste jaoks saadaval viimased noorpaaridele mõeldud tasuta kinkepiiblid EELK toetusfondilt.
Tegemist on EELK toetusfondi 2007. aastal alanud kampaaniaga kinkida igale luteri kirikus laulatatavale paarile kenas köites pühakiri, millest lähtuv valgus võiks ristirahvale suunda näitavaks majakaks olla.
Toetusfondi tegevjuht Jaan Tammsalu tunnistab, et kuna seni laulatuse puhul kingitud Piiblid piibliseltsis otsa lõppesid, siis sai ta jaanuaris toimunud vaimulike konverentsil neid praostidele jagada vaid väikese osa, kuid nüüd on võimalik Tallinna Jaani kirikust Piibleid juurde saada.
Kokku jagatakse tänavu 335 täiendavat Piiblit 16 kogudusele. Aasta algul jagati kogudustele 240 pühakirja.
Piibleid jagatakse kogudustele vastavalt eelmise aasta laulatuste arvule. Kolme aasta jooksul on Jaan Tammsalu kinnitusel jagatud ühtekokku umbes 1700 Piiblit ligi 290 000 krooni eest.
Toetusfond on andnud suusõnalise lubaduse jagada tasuta Piibleid kolm aastat, seepärast tuleks Tammsalu sõnul kogudustel Piiblite jagamine järgmisest aastast üle võtta ning algatatud on mõte, et alates 2010. aastast oleks toetusfond nõus kinkepiiblite ostmisel toetama neid kogudusi, kes on valmis enda poolt tasuma poole Piiblite maksumusest.
«Uuemaid ja suuremaid Piibleid saaksime piibliseltsist hulgi ostes 250 krooniga. Seega peaks kogudus, kes soovib jätkata laulatatavatele pühakirja kinkimist, tasuma iga vajamineva Piibli eest 125 krooni,» täpsustas Tammsalu.

Merje Talvik

Kristus Jeesus on kõrvaldanud surma ning on evangeeliumi kaudu toonud valge ette elu ja kadumatuse. (2Tm 1:10)