Esileht » Online » Online artiklid »

SA Narva Aleksandri Kirik tühistas kogudusele esitatud võlanõude

25.02.2015 | | Rubriik: Online artiklid

SA Narva Aleksandri Kirik ei hakka pankroti äärel olevalt koguduselt kiriku renoveerimiseks kulutatud riigi raha tagasi küsima. Sihtasutuse nõukogu hinnangul oleks taoline võlanõue kunstlik ja põhjendamatu. Võlanõudega tegelenud sihtasutuse nõukogu juhatuse liige Mati Maanas vabastati ametist.

Sihtasutuse nõukogu tänase koosoleku põhjuseks oli Aleksandri koguduse ajutise pankrotihalduri aruandesse ilmunud 1,7 miljoni euro suurune võlanõue sihtasutuselt. Sihtasutus loodi riigi ja Narva linna osalusel Aleksandri kiriku renoveerimiseks ja seni on sihtasutus end koguduse rahaasjadest eemale hoidnud, vahendasid ERR-i raadiouudised ja “Aktuaalse kaamera” majandusuudised.

Nii suure võlanõude ilmumine oli üllatuseks nii Narva kui riigi esindajatele ning tänasel koosolekul püütigi selgusele jõuda, kas sihtasutusel on üldse põhjust koguduselt nii suurt summat võlana tagasi küsida. Kultuuriministeerium sai võlanõudest teada veebruari alguses.

SA Narva Aleksandri Kirik nõukogu esimees Tarmo Tammiste ütles, et nõukogu võttis vastu otsuse, et suurt võlanõuet ei ole, sest see pole millegagi tõestatud.

Enam kui miljoni euro suuruse võlanõude väljailmumise taga on väidetavalt sihtasutuse juhatuse liige ja Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku kinnisvarafirma juht Mati Maanas, kes on varem meedias väitnud, et kiriku renoveerimiseks kogudusele riigi poolt laenatud raha võib pidada võlaks.

Ja kuna on oht, et Narva Aleksandri kirik võib koguduse pankroti käigus sattuda kolmandate isikute kätte, siis oleks alust arvata, et on olemas õiguslik alus see raha tagasi küsida.

Sihtasutuse nõukogu esimees Tarmo Tammiste pidas taolist nõuet kunstlikuks.

Edasi ERR Uudistest.

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)