Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Rukkimaarjapäev toob suurkorjanduse

07.08.2019 | | Rubriik: Uudised

Tartu Maarja koguduse algusajaks loetakse 15. augustit 1224, nii et sel aastal on kogudusel põhjust tähistada 795. aastapäeva. Seekordne tähtpäev tuleb koguduse jaoks erakordne ja on eriliselt lootusrikas. Kuna käsil on kiriku taastamine ja sügisel on plaanitud hakata torni ehitama, on igasugune abi, eriti rahaline, väga oodatud. See abi ei jää kindlasti tulemata, sest maarjapäeva paiku toimub korjandus kiriku taastamise heaks mitmes riigis ja kahel mandril: Soomes, Saksamaal ja Ameerika Ühendriikides.
Kiriku taastamist juhtiva sihtasutuse juhataja Silvia Leiaru rääkis plaanist pöörduda toetuse saamiseks Maarja-nimeliste kirikute poole assessor Kadri Eliisabet Põdrale. Mõte oli ilus, paisus ent laiahaardelisemaks. Kadri Põder, kiriku rahvusvaheliste suhete juht, soovitas mitte piirduda Maarja nime kandvate kirikutega. Ta võttis ühendust EELK partnerkirikutega ja ütleb täpsustuseks, et nüüd on võimalus annetada paljudel.
Näiteks Saksamaal Põhjakirikus on 992 kogudust kokku üle kahe miljoni liikmega, Kurhessen-Waldecki Evangeelses Kirikus umbes 800 000 liiget ja 756 kogudust. Tore on, et mõttega tuli kaasa ka Evangeelse Luterliku Kiriku Ameerikas Delaware-Marylandi Sinod, sest sisaldub ju selleski nimes Maarjamaa. Soomes on korjandus poolesajas kirikus. Soome luteri kirik on juba eelmisel aastal annetanud 50 000 eurot. Üleskutse ka Eesti kogudustes korjandus korraldada teevad Tartu Maarja Kiriku SA ja EELK Toetusfond.
Laiali on saadetud Tartu Maarja kirikut ja kogudust tutvustavad põhjalikud materjalid ja Kadri Eliisabet Põder ütleb, et kogudus on kiriku taastamise ette võtnud niisuguse otsustavuse, leidlikkuse ja loovusega, et Maarja koguduse võib seada eeskujuks paljudele.
15. augustil algusega kell 19 on Tartu Maarja kogudusemajas vaba annetusega kontsert, esinevad Natalja Viiksaar flöödil ja Svetlana Kekiševa orelil. Kontsert pakub ühe võimaluse anda oma panus kiriku taastamisse.
Rita Puidet

Tõstke oma pea ja vaadake üles, sest teie lunastus läheneb! (Lk 21:28)