Slava Ukraine
Esileht » Pühapäevaks

Palve

Palve

Tekst ja foto: Anu Põldsam. Aitäh, et jälle on kevad. Et elu taaskord tuksatab loodust läbi. Et kased kümblevad päikeses ja kraavipealsetel kihab melu. Et jumalik säde kannab olemist üle aegade. Et maailm kõneleb aina uutest algustest. Et Su kohalolu läbistab kõike ja annab hingamise. Aitäh, et jälle on kevad.

Palve

Tekst ja foto: Anu Põldsam. Avara pilguga  paitada loodut. Avara südamega  silmata ligimest. Avara haardega  jagada ande. Avara hingega  hingata ilu. Avara meelega rännata ilmas. Selleks, et kord jõuda Koju.

Palve

Tekst ja foto: Anu Põldsam. Maailm hällib Su süles. Kõik, mis ilmale tulema peab,  see ka ilmale tuleb. Su lõputus helduses ilmsiks saab ime. Kõik, mis ilmale tulema peab,  see ka ilmale tuleb. Maailm hällib Su süles.

Jutlus

Liigume elus edasi Püha Vaimu toel

Niisiis, vennad, et me oleme küll võlglased, kuid mitte oma loomusele, et peaksime loomuse järgi elama. Sest kui te oma loomuse järgi elate, siis te surete; kui te aga Vaimu abil ihu teod suretate, siis te elate. Sest kõik, keda iganes Jumala Vaim juhib, on Jumala lapsed. Sest te ei ole saanud orjuse vaimu, et peaksite jälle kartma, vaid te olete saanud lapseõiguse Vaimu, kelles me hüüame: ...

Saada tugevaks seesmise inimese poolest

Ef 3:14–21 On palvepühapäev. Läbi üheksa erineva lugemisaasta keskenduvad kirikukalendri piiblitekstid sel pühapäeval palveteemale.                  Ütlen isiklikult ning kainestavalt ära, et palvetamine ei ole minu iseloomus just kõige tugevam külg. Ma ei tea, kas tegelikult seega olen päris õige inimene palvetamise teemadel sõna võtma. Palun ...

Mõte pühapäevaks

Püha Vaimu ootus

Taevaminemispüha oli Jeesuse maapealse etapi triumfaalne lõpetus. Ta läks tagasi taevasse ja kõik võisid veenduda, et Kristus on tõeline Jumala Poeg, kes naasis Isa juurde. Päästja maapealne elu jäi seljataha ja ta läks koju. Jüngrite jaoks oli see ühest küljest tõestus sellest, et nad olid järginud õiget õpetajat, teisalt tähendas see neile kellestki olulisest lahkumist. Ilmselt oli nende ...

Südame kõne Jumalaga

Seda ma olen teile rääkinud, et teil oleks rahu minus. Maailmas ahistatakse teid, aga olge julged: mina olen maailma ära võitnud.                                                                 Jh 16:33 Elu kohta ütleb laulusalm, et ...

Porvoo eestpalve

Eestpalve

Püha Jumal, me täname Sind, et elu rasketel hetkedel annad meile Püha Vaimu läbi kindlustunnet. Täname, et Sina toetad meid meie kriisides ja eluraskustes. Anna meile usku ja aita Sinule toetudes minna läbi elu. Aita meil armastada ligimest ja teha head abivajajaile, olla toeks kahtlejaile ja otsijaile. Aamen.

Eestpalve

Püha Jumal, me täname Sind, et oled oma Poja Jeesuse Kristuse läbi andnud meie elule kindla aluse. Võime olla kindlad selles, et Sina saadad ja juhid meid. Aita meil anda maailmale oma eluga hea tunnistus usust. Aita meil Püha Vaimu läbi teha ligimesele häid tegusid, nagu Sinu Poeg meid õpetas. Anna jõudu hoolida ja armastada. Aamen.

Eestpalved

Eestpalve

Püha Jumal, Sinu Poeg, meie Päästja, on Sinuga igaveses kirkuses. Kingi meile usku, et Ta on siiski meie keskel ja jääb meie juurde maailma ajastu otsani. Jeesuse Kristuse, Sinu Poja, meie Issanda läbi.

Eestpalve

Taevane Isa, kes Sa kuuled kõiki meie palveid. Kingi meile palve vaimu, et me ainult ise ei räägiks, vaid ka kuulaksime, mida Sina tahad meile öelda. Vabasta meid kõigest, mis meid koormab, et saaksime andeksandmist ja elaksime Sinu armastuse keskel, Jeesuse Kristuse, Sinu Poja, meie Issanda läbi. Aamen.