Slava Ukraine
Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Rõõmu uksed on valla

08.06.2010 | | Rubriik: Teated

On suur rõõm tervitada teid, kallid kirikupäevast ja vaimulikust laulupeost osavõtjad! Mis ootab meid ees? Kõige suurem ja puhtam rõõm olevat lapserõõm! Selle juurde juhatab pidupäeva juhtmõte «Mu mano tulge, latse». See kutsuja on Jeesus.
Armastatud rahvalaulu sõnad seovad kokku meie rahva noorusaja – usulise ja rahvusliku ärkamise – ja meie tulevikulootused, kus lastel on kindel koht. Neis väljendub inimloomus. Rõõmu otsides meenub sageli lapsepõlv, rõõmu oodates tunneme endas ära lapse.
Jeesuse kutse kõlab kõigile! Tema sünnisõnum tõotas: Vaata, ma kuulutan teile suurt rõõmu, mis saab osaks kogu rahvale! Selle rõõmu allikas on armastus ja headus, mida Tema meile kingib. Ja kõik, kes selle vastu võtavad, on lapsed! Jumala lapsed.
Teame, et jagatud mure väheneb ja rõõm suureneb. Oleme koos selleks, et oma rõõmu jagada, armastuse ja headuse jätkuvat ligiolu tunnistada ja kogeda! Jumalateenistused, kontserdid, konverentsid, näitused, laste- ja noorteüritused ning vaimulik laulupidu on selle rõõmu avatud ukseks.
Rõõmu avali ukseks on ka iga hõiskav süda, iga inimlaps, kes on leidnud Jumala. Seepärast tean, et pärast kirikupäeva ja laulupidu need uksed ei sulgu, vaid on veelgi enam valla kogu meie rahva jaoks! 


Andres Põder,
peapiiskop

Kristus ütleb: Kes teid kuulda võtab, see võtab kuulda mind, ja kes teid kõrvale lükkab, see lükkab kõrvale minu. (Lk 10:16)