Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Rõõmsad rüblikud olid Rõuges laagris

31.08.2010 | | Rubriik: Kirikuelu

Lapsed Eesti Ema monumendi juures. Koguduse kodulehekülgVõru praostkonna lastelaagrist Rõuges võtsid osa pühapäevakoolilapsed ja nende õpetajad Räpinast, Urvastest, Pindist, Põlvast, Kanepist ja Rõugest ning nende koguduste vaimulikud oma peredega.
Juulikuu kuumad ilmad aitasid suurepäraselt keskenduda valitud teemale: Iisraeli rahva retk kõrbes. Lastega tegelesid Reet Parras, Tuuli Võsa, Veelika Jõgi, Silvi Vilba ja Kai Lilleoja, praostkonna muusikasekretär Kristiina Nagel viis läbi muusikatunde ja saatis kõiki palvusi. Vaimulikest olid kohal praost Urmas Nagel, Üllar Salumets, Toomas Nigola, Argo Olesk ja Mait Mölder. Toitlustuse, igas laagris olulise töölõigu eest vastutasid Kaia Kuut, Aino Viling ja Liina Eller.   
Kolme laagripäeva tegevus paigutati hommiku-, lõuna- ja õhtupalvuse vahele. Maastikumängus katsuti ühiselt läbi käia Piiblis kirjeldatud kõrberännak, kasutades oskuslikult kohaliku looduse eripära. Rõuge kirikus, kus «rännak» sai alguse, räägiti teele minejatele rahvaste rändamisest laiemalt.
Suurjärve silda mööda ületati «Punane meri», vastavatud Eesti Ema monumendi jalamilt ilmus meile «kalju seest vesi», kohalikus noortekohvikus kuulasime mõistujuttu pimedate külast, Rõuge vanas pastoraadis mõtisklesime uue ja vana teemal ning jõudsime lõpuks tagasi kiriku juurde, kus kuulsime kõuehäälel kümmet käsku.
Jõudsime külastada ka põhjapõdra- ja jaanalinnufarmi ning matkata Ööbikuorus, kõnelemata suve juurde kuuluvast ujumisest, pallimängust ning õhtustest vorstigrillimistest lõkketulel.
Võib oletada, et kohalikele jätsime oma tegemiste ning ühes pundis mööda küla liikumisega mulje tõelisest rahvaste rändamisest. Mis muidugi oligi taotlus.
Ivi Mölder

See ongi võit, mis on võitnud ära maailma – meie usk. (1Jh 5:4c)