Slava Ukraine
Esileht » Arvamused » Toimetaja ringvaade »

Rõõm tuleb mulle Jumalalt

12.01.2022 | | Rubriik: Toimetaja ringvaade

Läinud pühapäeval kirikusse minnes mõtlesin, kuidas 180 aastat tagasi saabusid pühakoja juurde saanid, inimesed riietatud lambanahksetesse kasukatesse. Tuldi kaugemaltki, sest tegu on kihelkonnakirikuga. Nüüd enam saaniga ei sõideta, lambanahkset kasukatki näeb harva, ent rõõm, mis inimestest hoovab, on seesama. Rõõmu kese on jätkuvalt Issand Jeesus, kelle nimel kokku tuleme ja laulame. Koorgi, kes pühapäeval Tartu Maarja kirikus laulis, on ikka seesama, kes kiriku pühitsemise ajal. Küll isegi kirikust viis aastat vanem, sest väga pika ajalooga kogudus on üle elanud igasuguseid aegu. Mitmel korral isegi pühakoja kadu. 

Seda suurem rõõm oli kokku tulla, tervitada tulijaid, teiste hulgas legendaarset Jaan Muna. Tema kohalolek oli kui tõendus, et tegu on tõesti märkimisväärse päevaga. Jutluse pidas kirikulistele piiskop Joel Luhamets. Küll maskides, said kõik soovijad osa armulauast ja küllap saab nii mõnigi aastate pärast meenutada just seda jumalateenistust. Mäletad, kui kirikul polnud veel korralikke aknaid-uksi, tornist rääkimata …

Aga me teame, et jaanipäeva paiku saab kirik torni ja see hakkab pärast kaheksatkümmend aastat paistma kaugele. Usk, millega kirikut taastama asuti, kannab praegu veelgi kindlamalt. Pühakirigi kirjutab: „Issanda õuesid igatseb ja ihaldab mu hing; mu süda ja mu ihu hüüavad rõõmsasti elava Jumala poole“ (Ps 84:3). Koguduse teekond oma pühakoja taastamise nimel jätkub ja nüüd hakatakse koguma raha juba katuse heaks, ikka rõõmsal meelel.

Rita Puidet 

Nõnda peab ülendatama Inimese Poeg, et igaühel, kes usub, oleks temas igavene elu. (Jh 3:14b,15)