Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Roheline mõtteviis tõi tunnustuse

03.03.2021 | | Rubriik: Persoon kaasajast
Avo Rosenvald hindab loodusest saadavat hingekosutust ja tähtsustab kogukondlikku tööd. Internet.

„Eestimaa uhkuse“ tänugalal sai tunnustuse tartlane Avo Rosenvald.

Veel poolteist kuud tagasi võis iga eestimaalane esitada „Eestimaa uhkuse“ žüriile kandidaate tublidest inimestest, kes on kaasinimeste austuse välja teeninud. Kindlasti oli žüriil keeruline otsust langetada, sest saabunud oli sada ettepanekut. Neist valiti välja kümme ja 23. veebruaril Tallinna reaalkooli aulas toimunud tänugalal anti autasud üle.

Üheks tunnustatuks osutus tartlane Avo Rosenvald, Tartu baptistikoguduse diakon. Ta on olnud Lutsu majamuuseumi vanemteadur (praegu samas järelevaataja) ja IRLi liikmena kuulunud Tartu linna volikokku. Tunnustus tuli talle aga kui MTÜ Tartu Maheaed asutajale.

Inforegistri andmetel on mittetulundusühing registreeritud aastal 2011. Galal nimetati ühingu vanuseks 12 aastat. Ühing koondab inimesi, kes soovivad tegelda linnaaiandusega, järgides seejuures mahepõllunduse reegleid. Ühendusega on liitunud umbes 300 inimest ja roheaedu, kus aiasaadusi kasvatatakse, on mitu.

Tunnustust vastu võttes ütles Rosenvald, et aiandushuvi on talle lapsepõlvest kaasa antud ja tal hakkas kahju, et kortermaja elanikud jäävad ilma sellest hingekosutavast tegevusest. Pisut tunneb ta ennast nagu Vargamäe Andres, sest tema lemmiktegevuseks olevat jõelammidel kraavide puhastamine.

Avo Rosenvald on aga linnaaiandust esile tõstnud kui kogukondlikku ettevõtmist. Väheoluline pole seegi, et osa peenraid on kogukondlikud ja neil kasvanud saak jagatakse lasterikastele peredele või läheb müügiks.

Rita Puidet 

Tänu olgu Jumalale, kes ei ole heitnud kõrvale mu palvet ega ole mult ära võtnud oma heldust!  (Ps 66:20)