Esileht » Online » Online artiklid »

IRLi vaimulikud väljendasid muret kooseluseaduse eelnõu läbisurumise pärast riigikogus

21.09.2014 | | Rubriik: Online artiklid

Isamaa ja Res Publica Liitu (IRL) kuuluvad vaimulikud esitasid täna erakonna volikogule, eestseisusele ja riigikogu fraktsioonile seoses kooseluseadusega pöördumise, milles väljandasid oma muret kooseluseaduse eelnõu läbisurumise pärast riigikogus.

Pöördumisele on alla kirjutanud Teet Hanschmidt, Urmas Paju, Peeter Kaldur, Ivo Pill, Avo Kiir, Allan Praats, Anatoli Ljutjuk, Erki Tamm, Joel Luhamets, Marko Tiitus, Toomas Nigola ja Avo Üprus.

“Oleme tähelepanelikult ja kasvava murega järginud meie ühiskonnas toimuvaid arenguid traditsiooniliste väärtuste kiire ümberhindamise suunas, mis muuhulgas väljenduvad Riigikogus praegu arutusel oleva kooseluseaduse eelnõu sisus ning selle läbisurumisel kasutatavates ebademokraatlikes ning jõhkrates, pigem totalitaarseile riikidele kui euroopalikele demokraatiatele omastes meetodites,” seisab pöördumises.

“Tahame tunnustada meie erakonna juhte, kes on meid ja suurt osa eesti rahvast esindanud selle seaduseelnõu vastu olemisel. Just asjaolu, et IRL on praegustest parlamendierakondadest ainus, kes tugevalt on rõhutanud konservatiivseid ja kristlikke väärtusi, on põhjus, miks meiegi sellesse erakonda kuulume ja seda oma tegevusega toetame,” märkisid nad.

Edasi loe Delfist.

Tuleb inimesi idast ja läänest, põhjast ja lõunast, ja nad istuvad lauas Jumala riigis. (Lk 13:29)