Esileht » Uudis » Uudised »

Ristitee tuleb sel aastal teistsugune

12.04.2017 | | Rubriik: Uudised

Kuidas on sel aastal kavandatud Tallinnas ristitee rännak suurel reedel?

Tallinna praost Jaan Tammsalu:
Sel aastal on Tallinna ristitee kuidagi erilisem. Me muudame marsruuti ja toome tugevalt sisse oikumeenilise dimensiooni. Katoliku kirik muudab suurel reedel üht oma teenistuse aega ja võtab meid ristiteel vastu.
Suure reede ristitee algab 14. aprillil kl 12.30 Tallinna Jaani kirikus. Seisaku järel Vabadusristi juures liigutakse katoliku kiriku Peeter-Pauli katedraali. Sealt Oleviste kirikusse (baptistid) ja siis üles Toompeale. Ristilöömise meenutamine on ikka mäel. Paljud muidugi arvavad, et eesti rahva Kolgata ongi Toompeal – kõik halb tuleb valitsusest ja parlamendist, aga meie nii ei arva. Mäe sümbol on suure reede loos olemas.
Sel aastal ei ületa me enam liiklussõlmi, vaid liigume vanalinnas ja püüame kaasata nii palju kui võimalik oikumeenilisi partnereid: metodiste, baptiste, adventiste, katoliiklasi. Ja kuna sel aastal langevad uues ja vanas kalendris ülestõusmispühad kokku ning suur reede on samal päeval, siis liigume Toompealt parlamendihoone ja õigeusu kiriku vahelt läbi ning peatume hetkeks õigeusu kiriku ees. Lõpetame toomkirikus. Seda enam, et on reformatsiooni 500. aastapäev ja mõtleme suure reede sõnumi imeilusale lõpule just seal, luteri kiriku peakirikus.
Neil, kel veel jaksu, on võimalik minna ka Kaarli kirikusse. Sest seal toimub nagu eelmiselgi aastal midagi ilusat ja sügavat.
Kogunemiseks on Jaani kirik parim koht. See on parim nendele, kes seda teekonda väga pikalt kaasa ei tee. Kui algus on kell 12.30, siis paljudes kirikutes teenistused lõpevadki alles kell 12, inimesed tulevad otse teenistuselt.

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)