Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Ristirännak aitab murda müüte

18.09.2019 | | Rubriik: Kirikuelu

Misjonipäevade üks korraldaja misjonär Kirsti Malmi.Erakogu

Sel aastal korraldab misjonikeskus Nelja Tuule ristirännakut koos loodava Lasnamäe Markuse kogudusega. Huvilised on igal õhtul oodatud Pae palvekotta, nagu koguduse kooskäimise paika tuntakse.

Aastast 2008 toimuv misjoninädal viib sel aastal Lasnamäele, kus juba kaks päeva on ristirännakul osalejad kogudust tutvustanud ja inimesi õhtuks Pae palvekotta kutsunud. Ühe õhtu põhjal on vara järeldusi teha, ent pakutav programm on nii mitmekesine, et loodetavasti huvilisi jätkub. Viis aastat tagasi hakkas koos käima loodava koguduse tuumik ja viimased peaaegu kolm aastat kogunetakse aadressil Pae 21.
Ettevalmistusi ristirännakuks jagus veel möödunud nädalasse, kui palvekotta toodi pliit ja lisaks ajutiselt külmkapp. Mitmed asjad on paigas, mitmed veel lahtised, ütles siis misjonipäevade üks korraldaja misjonär Kirsti Malmi. Olulisena misjonipäevade korraldamise juures tõi ta välja koostöö nii linnaosavalitsuse kui MTÜ Lasnaideega, kes misjonipäevi tutvustava reklaamlehe vene keelde tõlkis.
Täna õhtul ootab tulijaid ees vahvlikohvik ja filmiõhtu. Filmi saab vaadata veel homme õhtul pärast Violetta Halatskaja kontserti väikesel positiivorelil. Kindlasti tasuks aga misjonipäevadest osasaamisele mõelda laupäeval ja minna koos perega Lindakivi tantsusaali, kuhu tuleb külla nukuteater Talleke populaarse etendusega „Karjapoisist kuningaks“, seejärel on noortele mõeldud kontsert, kus esinevad Reinaru Vennad ja gospelansambel Vox Affinitas. Misjonipäevade kavaga saab tutvuda kodulehel www.markuse.ee.
Koguduse aktiivsel tegevusel Lasnamäel nagu ka misjonipäevadel on täita oluline osa – aidates lõimida eesti- ja venekeelset elanikkonda, murtakse müüti, et Lasnamäel on halb elada.
Rita Puidet

Seadus on ju antud Moosese kaudu, arm ja tõde aga tulnud Jeesuse Kristuse kaudu. (Jh 1:17)