Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Ristil kasvatatakse esivanemate pärandit

22.05.2013 | | Rubriik: Kirikuelu

Laupäeval toodi Risti kirikus tänu Jumalale, annetajatele ja ehitajatele kogudusemaja ümberehituse lõppemise eest.

1930ndatel ehitatud kogudusemaja on saanud eeskoja ja veranda ning katuse alla teise korruse.
Kuigi tänujumalateenistus peeti ja kogudusemaja taaspühitses praost Jüri Vallsalu alles laupäeval, on õpetaja Annika Laatsi sõnul uued ruumid nii omaks võetud, et lapsed ei raatsi pühapäeviti kojugi minna. «Lapsed naudivad siinolekut,» räägib õpetaja ja unistab, et ka nädala sees võiks siin rohkem elu olla.
Peale laste- ja noortetubade on teisel korrusel külalistetoad ja duširuum. Majja pääseb nüüd ka ratastooliga. Alumine korrus ongi rohkem vanematele ja ülemine korrus noortele. Projekti tegi diakon ja arhitekt Ants Rajando.
Tööd tegi Padise Grupp eesotsas Rein Kivioruga, kellele see on ilusaks krooniks pikale töömeheteele – hiljuti täitus tal 70 eluaastat. Risti koguduse raudvarana panustas ta töösse  palju vaba aega. Põhjendus kõlab hästi: kui vanemad kaheksakümmend aastat tagasi olid südamega ehituse juures, siis tahtis seda olla ka tema.
Et aktiivne koguduseelu katkematult toimida saaks, tuli aasta vältel pidevalt pakkida, asju ümber tõsta, lõputult tolmu koristada. Veel nädal tagasi värviti veranda piirdeid ja laupäeval võttis tulijaid vastu värske värvi lõhn.
Suur kingitus, mille eest kogudus Jumalale tänu toob, tuli kogudusse PRIA Leader-meetmest saadud toetuse vahendusel. Suurt omafinantseeringut aitasid tasuda Gustav-Adolf-Werk, Estlandhilfe ja eraannetajad. Maja sisustamisel olid abiks Soome Kirkkonummi rootsikeelne kogudus ja Sehestedti kogudus Saksamaalt.
Rita Puidet   

Igaühelt, kellele on antud palju, nõutakse palju, ja kelle hoolde on jäetud palju, sellelt küsitakse veel rohkem. (Lk 12:48)