Esileht » Online » Online artiklid »

RISTIINIMESE KOMPASS: Eesti peapiiskop võrdles parteide programme kiriku seisukohtadega

06.02.2019 | | Rubriik: Online artiklid

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) peapiiskop Urmas Viilma avalikustas sotsiaalmeedias võrdluse riigikogu valimistel osalevate erakondade programmidest kirikute nõukogu ettepanekute kohta. Viilma “Ristiinimese kompassi” kohaselt tuleks valida Keskerakonda.

Viilma kirjutas Facebookis, et 5. septembril 2018. aastal saatis Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) parlamendis esindatud erakondadele dokumendi „Eesti Kirikute Nõukogu ettepanekud erakondadele seonduvalt 2019. aasta Riigikogu valimistega“.

“Viimasel ajal on kõik erakonnad avalikuks teinud oma valimisprogrammid eelseisvateks valimisteks ning see on loonud võimaluse hinnata, millised EKNi esitatud ettepanekutest on leidnud suuremal või vähemal määral ka tee erakondade programmidesse.
Et saada head ülevaadet erakondade lubadustest, mis haakuvad EKNi ettepanekutega, töötasin isiklikult läbi üheksa erakonna programmid ja koostasin nn Ristiinimese valimiskompassi,” kirjutab Viilma.

Peapiiskop võrdles erakondade programmilisi lubadusi EKNi tehtud ettepanekutega ja hindas neid punktiskaalal 0 kuni 3. Null punkti sai seisukoht, mis esindab EKNi mõne ettepanekuga vastupidist arusaama või erineb sellest kardinaalselt. 1-2 punkti said seisukohad, mis oma olemuselt sarnanevad või toetavad sisuliselt EKNi esitatud ettepanekuid niivõrd, et nende alusel oleks võimalik EKNi ettepanekuid tulevikus teostada.

Edasi loe Delfist.

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. (Lk 19:10)